Wake-up lamp ehk päikesetõusu imiteeriv äratuskell

Viimasel ajal on palju populaarsust kogunud Philipsi wake-up lamp, mis imiteerib päikesetõusu ja muudab seetõttu hommikuse ärkamise märksa toredamaks. Ütlen ausalt, et mina ei raatsinud 120 eurot ühe lambikese eest maksta ja tellisin SIIT 20 eurose koopia.

Lambil on võimalik valida 7 värvitooni ja 6 heli vahel (linnulaul, merekohin jne). Lisaks on olemas ka raadio. Heli- ja valgustugevust on võimalik just endale sobivaks sättida. Umbes pool tundi enne soovitud ärkamise aega hakkab lamp samm-sammu haaval eredamaks muutuma ja tekitab sellega nö päikesetõusu efekti. Määratud kellaajal teeb lamp soovi koral ka tasapisi valjenevat heli. Mina ärkan tavaliselt juba ainult valguse peale.

Mina olen üks nendest inimestest, kes alati telefoni äratuskella peale tohutult ehmatab ja seetõttu kohe paari minutit toibumiseks vajab 😀 Tänaseks olen ma seda lampi natukene üle kahe kuu kasutanud ja kui aus olla, siis ma ei kavatse enam kunagi oma telefoni äratuskellana kasutada. Mulle tundub, et ma tõepoolest ärkan palju rahulikumalt ja seega algab ka päev mõnusamalt. Lambi toimimiseks on oluline, et magamistuba oleks ka hommikul täiesti pime. Vastasel juhul sa lihtsalt ei pane magades valguse eredamaks muutumist tähele ja ärkad alles heli peale üles.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.