Vietnam 2016/17 reisikava + mida teisiti teha

13.12-15.12 puhkasime lendamisest ja tutvusime Hanoiga.

16.12-18.12 käisime Ha Long Bay tuuril. Ilm oli jahe ja sadas ning lisaks saime arvatavasti kõige õudsama võimaliku laeva peale (kuigi maksime just rohkem, et saad parem laev). Tagantjärele mõeldes lahe kogemus, aga kohapeal tahtis pisar silma tulla. Kirjutan sellest millalgi pikemalt.

18.12 lendasime Hanoist Nha Trangi. Praktiliselt kogu Nha Trangis oleku ajal sadas metsikult (kohati oli tänavatel vesi põlvedeni) ja seetõttu me suurt midagi seal ei teinud.

20.12 sõitsime plaanitust suts varem ~220 kilomeetrit bussiga Mui Ne’sse, kus ilm oli suurepärane! Seal olles õppisime lohesurfama, sõime, jõime, pidutsesime, päevitasime jne. Nautisime elu ühesõnaga 🙂

30.12 võtsime bussi Ho Chi Minh’i ja veetsime aastavahetuse seal. Väga suur ja umbes linn, metsikult palju rahvast ning ulmelised peod.

01.01 lendasime Ho Chi Ming’ist – Phu Quoc’i. Lend loomulikult hilines mitu tundi kuna meil majutust ette polnud broneeritud, siis pidime vastu ööd kohapeal öömaja leidma, aga väike googeldamine aitas ja õnneks saime esimesse hotelli juba toad.

01.01-10.01 veetsile Phu Quoci saarel peamiselt rannas lebotades, süües ja juues. Lisaks tegi saare tiiru ning käisime kohalikus safari pargis.

10.01 lendasime saarelt Hanoisse.

11.01 alustasime lendu tagasi Eestisse.

Mida ma praegu teistmoodi teeksin?

Nii uskumatuna kui see ka ei tundu, siis kuu aega tundus mulle Vietnamis natukene palju. Me oleksime pidanud kas kauem lohesurfama või  ala nädalaks Kambodžasse minema. Näiteks 10 päeva Phu Quock’i saarel oli minu jaoks natukene liiga palju, sest kui ühe päevaga teha saare tiir ja teisel päeval käia safari pargis, siis 8 päeva rannas lebotamiseks on suts palju. Kindlasti oleks olnud põnevam, kui oleksime rolleritega ise saanud saarel ringi kolada, aga vastupidiselt Taile ja Filipiinidele kontrolliti seal rahvusvaheliste juhilubade olemasolu ja trahviti selle puudumisel. Kuna kõikjal meid selle eest hoiatati, siis lõpuks sõitsimegi rolleritega ise ringi vaid Mui Ne’s ja ühel saarel, kus peatusime Ha Long Bay tuuri ajal.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.