Uue kodu jutud

Oleme nüüdseks natukene alla kahe nädala Gibraltari piiri ääres elanud ja tunneme end juba täitsa koduselt. Mööbel on endale meelepäraselt ringi tõstetud ja üldse on kõik asjad endale oma koha leidnud. Julgen vist isegi öelda, et enam vähem kõik asjad on olemas ja mingeid suuri kulutusi me siin teha ei plaani. Ega me tegelikult polegi mingeid suuri väljaminekuid selle koduga seoses teinud (kui nüüd igasuguste tagatisrahade jms maksmist mitte arvestada).

Meie uus kodu oli juba algusest peale täielikult möbleeritud ja kõik eluks vajalik olemas. Selle üle ma tegelikult küll väga õnnelik ei olnud, sest ma oleksin tahtnud mõned meie Madridi koju ostetud asjad ka siia kaasa vedada. Näiteks meeldis mulle väga meie sealne diivan (üks mugavamaid diivaneid üldse) ja üks suur raamaturiiul. Kahjuks pidime enamustest Madridi kodu asjadest loobuma, sest siinne korter on täielikult möbleeritud ning omanikul polnud ruumi näiteks diivaneid kuskile hoiule panna 😀 Minu arust on siin isegi natukene liiga palju asju ja seega otsustasime mõned endale mitte vajalikud asjad kokku pakkida ja ühe külalistetoa garderoobi paigutada 😀 Eks me esimeste külaliste saabudes mõtleme siis edasi 😀 

Esimestel päevadel käisime paar korda ka poodides vajalikke asju ostmas. Näiteks oli meil kiiremas korras vaipasid vaja ja rõdule mingit katet, mis takistaks kassil naabreid külastada. Meil on siin nimelt kõik põrandad plaaditud ja isegi suure soojaga on minu jalgadel külm 😀 Võib-olla täitsa südasuvel ei ole susse vaja, aga praeguste umbes 20-kraadiste ilmadega mina ilma ei saa 😀 Paar väikest vaipa võtsime me õnnest Madridist kaasa, aga sellegipoolest oli vaja elutuppa suurt vaipa ja lisaks veel mõnda väiksemat korteri peale. Lisaks käisime spetsiaalselt Primarkis riidepuid, diivanipatju ja pleede juurde ostmas. Mulle nii meeldivad Primarki sametised riidepuud, millelt asjad maha ei libise. Paarkümmend tükki oli mul neid juba olemas ja nüüd ostsime veel 20. Lisaks sellele ostsmine Primarkist diivanipatju ja pleede, et õhtuti oleks kohe eriti mõnus diivanil lösutades filme vaadata. Sel nädalavahetusel sattusime ka Manilva pühapäevasele laadale (Rastro Sunday) ja sealt tulid minuga kaasa 2 suurt värvilist savist kaussi toidu serveerimiseks ning üks pisikene hommikuse pudru jaoks.  Need on nii ilusad!

Terrassile ostsime sellise bambusest niiöelda mati vms, mille panime rõdu äärte ette, et Virsikul poleks võimalus naabreid tüütama minna. Alguses plaanisime selle sama asjaga privaatsuse suurendamiseks ka terve rõdu kinni katta, aga lõpuks otsustasime seda vähemalt praegu mitte teha. Mulle tundub, et Virsikule väga meeldib rõdul olles vaadet nautima ja selle klaasist piirde bambusega katmine võtaks temalt selle võimaluse ära. Õnneks on meie korter taaskord viimasel korrusel ja seega keegi otseselt rõdule jõllitada nagunii ei saa 😀 Lisaks sellele ostsime endale rõdule ühe suure taime 😀 Selle nimest ei ole mul kahjuks aga õrna aimugi 😀 Siiamaani tundub, et talle rõdul elada meeldib 😀 Loodan selle nädala jooksul uuesti Leroy Merlin’i poodi minna ja mõned uued taimed veel koju juurde osta. 

Lisaks köögile, elutoale, vannitoale ja tualettidele on meie uues kodus ka 3 magamistuba ja garaažis koht kahele autole. Lisa magamistubade olemasolu teeb külaliste majutamise palju lihtsamaks. Madridis majutasime külalisi enda elutoas, aga nüüd saavad kõik ikka eraldi tuppa minna. Meie kortermajal on ka enda hoov koos kahe basseini ja tenniseväljakuga. Meil ei ole veel ühte spetsiaalset kaarti tenniseväljaku kasutamiseks, aga peaksime selle lähiajal saama. Nimelt saab võõraste eemale hoidmiseks tenniseväljakule sisse vaid teatud elaniku kaarti piiksutades. Meie maakler unustas sellise “pisiasja” alguses ära ja lubas sellega nüüd kiiremas korras tegutseda. Hoov on muidu täitsa mõnus ja suvisel ajal pidid basseinide äärde ka päikesevarjud ja lamamistoolid tagasi toodama. 20-kraadistest ilmadest hoolimata on praegu ju siiski talv 😀

Tarifast ja selle suurepärastest tingimustest surfamiseks kirjutasin ma natukene aega tagasi SIIN. Seoses Tarifa lähedal elamisega on meie kodus nüüd olemas ka surfilaud ja bodyboard. Alguses mõtlesime kohe kaks surfilauda osta, aga kuna nende hinnad on ikka üle 200 euro, siis otsustasime, et alguses piisab meile ühest küll. Kui üks meist surfab, siis teine saab bodyboard’iga hullata 😀 Mingeid väga häid laineid me veel praegu näinud ei ole, aga pühapäeva õhtuks lubab lausa 3 meetri kõrguseid!!! Meil on plaan päevapeale väiksemates harjutada ja õhtul siis natukene osavamaid inimesi vaadelda 😀 Vesi on tegelikult üsna külm, aga kalipsodega kannatab paar tundi vabalt vees olla. 

Alguses oli meil just kassi pärast kindel plaan paarismaja rentida. Tahtsime, et ta saaks jälle vabalt õues ringi joosta ja seeläbi ka natukene kaalust alla võtta 😀 Reaalsuses on siin enamuste odavama hinnaklassi paarismajade (800-1000€) hoovid meie praeguse korteri rõduga sama suured. Tegelikult ikka natukene suuremad, aga mitte palju 😀 Tore on muidugi see, et praktiliselt kõikidel paarismajadel on terve katus terrassiks, aga kahjuks polnud ühelgi merevaadet. Hinna poolest polegi tegelikult väga vahet, kas elad paarismajas või korteris, sest meie maksame enda korteri eest ka 800 eurot kuus. Meie kodu puhul sai minu jaoks otsustavaks faktoriks see imeline vaade! Kahest magamistoast ja elutoast lähevad uksed rõdule, kust on võimalik nautida vaadet merele ja Gibraltarile ning päikest võtta. Eriti selge ilma korral on ka Marokot natukene näha. I was sold! 😀 Minu arust ei ole merevaatest lihtsalt paremat vaadet olemas… Lisaks sellele kestab jalutuskäik kodust randa alla 10 minuti!!! Nii mõnus on hommikuti rannas jooksmas käia. Paaril korral olen end isegi pärast “ujuma” ajanud. Vesi on tegelikult ikka päris külm ja minu ujumine seisneb 10 tõmbe tegemises 😀 

Mind paneb vaid muretsema igasuguse kütte puudumine. Ma saan aru, et siin ei tohikski temperatuur väga langeda ja külm hakata, aga siiski! Nimelt ei ole siin enamustes kodudes mitte mingeid küttekehasid 😀 Majades on küll tihti midagi kamina laadset hubasuse eesmärgil, kuid mitte ilmtingimata sooja saamiseks. Ma siiralt loodan, et talvel siis tõesti külm ei hakka ja me elektri radikatega kütma ei peaks hakkama 😀 Ühte garderoobi on tegelikult 2 radikat täitsa ära peidetud ning vajaduse korral saab need siis ööseks teinekord sisse panna. Loodan siiski, et neid vaja ei lähe ja saame aasta ringselt sooja ilma ja päikest nautida. 😀 Siiamaani vähemalt tundub, et ilmad on tõesti soojad ja siia kolimine oli igati õige otsus!

One Reply to “Uue kodu jutud”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.