Üllatusreis Tenerifele!

Minu üllatuseks lendasime 2.juuni hommikul Tenerifele, et seal meie aastapäeva (9 aastat!!!) ja minu sünnipäeva tähistada. Madridist lendas sinna vaid 2 tundi 45 minutit ja niimoodi olime juba enne keskpäeva kohal. Mu kallis kaasa oli meile põhjas Punta Del Hidalgo linnakeses maja rentinud ja lennujaamast sinna saamiseks kulus bussiga tunnike (maandusime põhja lennujaamas). Ta oli valinud põhja osa suurepäraste surfamise võimaluste pärast, aga meie õnnetuseks polnud terve reisi aja normaalseid laineid 😀

Meile meeldib puhkust pigem aktiivselt veeta, aga samas tahame (eriti mina :D) iga päev ikka mõned tunnid ka rannas lebotades päikest nautida ja ujuda. Lisaks niisama ringi kondamisele tegime ka kaks matka. Kindlasti soovitan ca 2 tunnist matka Chinamada otsa, sest loodus ja vaated on väga ilusad! Lisaks saab pärast üleval ka restoranis keha kinnitada ja uudistada, kuidas inimesed seal üleval elavad.

Lisaks matkamisele soovitan kindlasti ära käia ka vulkaan Teide tipus.  Tegemist on küll väga turiste täis kohaga, aga sealsed vaated on külastamist väärt. Teide on Atlandi ookeani saarte kõrgeim tipp ning maailma kõrguselt kolmas vulkaan Hawaii saarel asuvate Mauna Loa ja Mauna Kea järel. Teide kõrgus merepinnast on 3718 meetrit. Pärast väga kitsastel, järskudel ja kurvilistel teedel imeliste vaadete nautimist jõudsime lõpuks üleval parkimisplatsi ja majakeseni, kust saab gondliga tipu suunas sõita. Gondel viib inimesed 3550m peale, sealt edasi on võimalik matkata vaid loa alusel. Edasi-tagasi sõit maksis 27€ inimese kohta. Vaade on imeline ja Tenerifele minnes tasub seal kindlasti ära käia!

Tenerife avastamiseks soovitan kindlasti endale auto rentida. Meie võtsime lennujaamast AutoReisen’i kaudu kolmeks päevaks auto Citröen C4 Cactus ja maksime vaid 37€ (kindlustus on neil juba automaatselt hinna sees). Nende kaudu autot rentides soovitan kindlasti broneeringu internetis teha, sest nii on hinnad lennujaamaga võrreldes palju soodsamad. Kohapeal sujus kõik imelihtsalt. Ütlesime broneeringu numbri, näitasime passi ja juhiluba ning maksime arve. Umbes 5 minuti pärast saime võtmed ning võtsime parklast oma auto. Voilaa! Täpselt sama lihtne oli lõpus ka auto tagasi andmine. Ei mingit jamamist.

Auto rentimine andis meile võimaluse saarele tiir peale teha ja kõik armsad väikelinnad ja salajased rannad jms läbi käia. Kohati hakkas mul natukene halb nendel imepisikestel ja väga käänulistel teedel sõites, aga vaated olid imelised ja seda väärt. Tenerife loodus on mägedes üldse nii imeilus, et seda võibki vaatama jääda. Mulle väga meeldis ka autoga läbi pilvede sõitmine.

Tenerifel tasub kindlasti kuhjaga mereande süüa, sest kvaliteet on hea ja hinnad üsna soodsad. Mõnel korral tegin ka eeltööd, et ala parima hinna ja kvaliteedi suhtega mõnus kohake leida, aga reaalsuses meeldisid mulle üldiselt rohkem need kohad suvalistes väikelinnades, kuhu me lihtsalt sisse astusime. Meie sõime tavaliselt hommikuti kodus korraliku hommikusöögi (ala muna ja võikud + jogurt vms), lõuna ajal näksisime puuvilju vms ja õhtuti sõime väljas.

Otseloomulikult tuleb Tenerifel ka rannamõnusid nautida! Rannapuhkuse ja lastega reisimise jaoks ongi vast parimad rannad pigem saare lõunaosas, aga seal tuleb arvestada ka paljude teiste turistidega. Põhja pool on turiste üldiselt vähem (seal pole nii palju suuri hotellikette jms), aga samas pole seal ka nii palju liivarandu. Sealsed rannad on rohkem täis vulkaanilisi kivimeid (mis on nii kaunid ja lahedad). Meie nö kodurand oli ka pigem kivine, aga samas oli maja ees kohe suur ookeanivett täis bassein, kus sai mõnusalt ujuda. Tenerifel nägin seal esimest korda elus ka musta ehk vulkaanilist liiva.

One Reply to “Üllatusreis Tenerifele!”

  1. Pingback-viide: Tenerife pildis – Johanna

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.