Kodulinnas turisti mängimisest

Leppisin juba paar nädalat tagasi ühe Rootsi ettevõttega kokku päevase giidi teenuse pakkumise asjus. Tegelikult oleks isegi natukene patt seda giidi teenusena nimetada, pigem nagu järelevaataja 😀 Leppisime kokku, et minu ülesanne on kindlaks teha, et nad päeva jooksul õigel ajal õiges kohas oleksid. Lisaks pidin välja otsima restoranid lõuna- ja õhtusöögiks ning sisustama 2 tundi Retiro pargis.

Eile õhtul helistasin veel hotelli lennujaama transpordi asjus (nad pidid jõudma südaöö paiku) ja tegin õhtusöögi broneeringu. Täna hommikul sain, aga teate, et nende lend Stockholmist siia oli tühistatud ja ajanappuse tõttu jätavad nad Hispaania külastamise vahele ja suunduvad otse Itaaliasse. Nende reis on üldse väga tiheda graafikuga, keskmiselt on iga külastatava riigi jaoks arvestatud vaid 2 päeva.

Paarike jäi küll siia tulemata, aga erinevate muuseumite jms piletid olid neile juba ostetud ja kuna nende raha nagunii tagasi ei saa, siis otsustasin ise päev otsa turisti mängida.  Näiteks ei olnud ma kunagi  varem selle hop-on hop-off bussiga sõitnud ja nii ma siis otsustasin pärast keelekooli sõbranna kaasa vedada ja bussituuril ära käia. Kui aus olla, siis mingit erilist emotsiooni see meis ei tekitanud, aga täitsa mõnus oli bussi ülemisel korrusel tuult nautida. Korraks proovisime ka klappidest tulevat infot kuulata, aga kaua see meid ei paelunud ja nii me enamuse lihtsalt lobisesime.

Lisaks bussitiirule olid ostetud ka piletid nii Prado kui ka Thyssen-Bornemisza muusemitesse. Prado muuseumis olen ma väga mitmel korral käinud ja seega kinkisin need piletid järjekorras seisnud vanapaarile. Nad olid loomulikult väga tänulikud ja see tegi endal ka kohe tuju heaks! Edasi liikusime jalgsi Thyssen-Bornemisza muusemisse ja pärast tunnikest seal uudistamist otsustasime end premeerida koogi ja jääkülma värske apelsinimahlaga. See oli kui rusikas silma auku pärast mitut tundi metsikut higistamist selle kuuma käes 😀  Päris tore oli tegelikult niimoodi kodulinnas vahelduseks end jälle turistina tunda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.