Sotsiaalkindlustuse numbri (Número de Seguridad Social) taotlemine Hispaanias

Número de Seguridad Social on Hispaania sotsiaalkindlustuse number (lühidalt lihtsalt SS number). Seda on muuhulgas tarvis ka kohaliku ravikindlustuskaardi taotlemiseks. Hispaania ravikindlustuskaardi olemasolul saad kõiki tervishoiuteenuseid kasutada täpselt samamoodi nagu seda teevad kohalikud.

Esimene asjaga tuleb siit alla laadida TA-1 vorm ning pärast printimist see ka ära täita. See võib hispaania keelt oskamata alguses natukene hirmuäratav tunduda, aga tegelikult ei ole selles midagi keerulist. Kõik küsimused on seotud isikuandmetega. Kindlasti saab igaüks sellega ka Google Translate’i abil hakkama.

Vajalikud dokumendid kaasa võtmiseks:

  • Täidetud TA-1 vorm
  • Pass ja selle koopia
  • NIE numbri olemasolul ka see koos koopiaga

Järgmine samm on endale lähima Tesorería de la Seguridad Social kontori otsimine. Tohutu pika nimekirja kontoritest üle Hispaania leiab siit.  Palju mugavam variant on tegelikult lihtsalt Google Maps’i otsingusse sisestada Tesorería de la Seguridad Social ja niimoodi endale lähim kontor välja valida. Pärast sobiva kontori leidmist tuleb sinna lihtsalt kohapeale minna (aega ette borneerida ei saa), number võtta ja oodata. Kindlasti tuleks arvestada vähemalt tunnikesega, aga loodetavasti nii kaua ei lähe. Sotsiaalkindlustuse number väljastatakse kohapeal, sellele eraldi kuskile järele minema ei pea.

  • Infot välismaalase isikunumbri ehk NIE taotlemise kohta leiad siit.
  • Infot sissekirjutuse (Padrón) kohta leiad siit
  • Infot Hispaania ravikindlustuskaardi (Tarjeta Sanitaria) taotlemise kohta leiad siit.

3 Replies to “Sotsiaalkindlustuse numbri (Número de Seguridad Social) taotlemine Hispaanias”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.