Sõbrad ja perekond

Oleme praeguseks juba umbes 10 kuud Madridis elanud ja loomulikult tekib aeg-ajalt väike igatsus sõprade ja perekonna järele. Meil on tegelikult väga vedanud, sest meil on nii paljud head sõbrad ja pereliikmed juba külas käinud ja see aitab kindlasti seda nn koduigatsust eemale peletada. Siin elatud aja jooksul on meil külas käinud 11 inimest ja mõned neist isegi mitmel korral. 

Lisaks räägin ma praktiliselt iga päev oma empsiga ja helistan vähemalt korra nädalas oma parimale sõbrannale. Mul on Facebookis ka kaks gruppi oma sõbrannadega, kus me samuti igapäevaselt üksteisele kirjutame. Üks juba ammusest ajast parimate sõbrannade punt ja teine mu imeliste kursaõdede grupp. Sellised igapäevased suhtlemised ja üksteise eludega kursis olemine aitavad kindlasti palju koduigatsuse tekkimise vastu.

Vahel on aga nii, et sul on vaja kedagi, kellega maha istuda ja ennast lihtsalt tühjaks rääkida. Mul on väga vedanud, et mul on Madridis kohapeal üks selline sõbranna olemas. Me saime selle aasta alguses ühe keelekooli kaudu tuttavaks ja oleme sellest ajast saati lisaks hispaania keele õppimisele ka kohvitamas, matkamas, šoppamas ja niisama üksteise juures jutustamas käinud. Ta oli küll suve 2 kuud Itaalias, aga sellegipoolest kirjutasime üksteisele üsna tihti ja nüüd hakkame jälle koos keeletundides käima.

Täna oli üks selline päev, mil tal oli juhe täitsa kokku jooksnud ja tahtis kellegagi lihtsalt rääkida. Leppimine kokku, et sööme tema juures hommikust ja vaatame siis lihtsalt edasi. Nii me siis alates poole kümnest hommikul sõime, jõime ja lihtsalt rääkisime.  Tal on praegu probleeme enda ja oma Inglismaal elava isa tervisega. Ütlen ausalt, et tema murede kuulamine, mõista proovimine ja kaasa rääkimine mõjusid täitsa terapeutiliselt ja selliseid näost näkku vestlusi ei asenda vist miski. Vahepeal läks meel mõlemal ka kurvaks ja siis me lihtsalt kallistasime 😀 

Mingi hetk otsustasime kodust lahkuda ja linnapeale jalutama minna. Otsisime mulle sügiseks korralikke baleriinasid, proovisime peaaegu kõiki El Corte Inglés kaubamaja trikoosid ja testisime kõiki ühe suure mööblipoe diivaneid 😀 Lõpetasime enda toreda päeva lõunaga ja märkamatult oligi kell juba 15 saamas. Tahtsin tegelikult täna palju produktiivsem olla, aga vahepeal on lihtsalt vaja oma sõbrannaga kokku saada, rääkida ja üksteist kallistada!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.