Setenil de las Bodegas – Mida teha?

Gibraltari piirist umbes 130 kilomeetri ja 2 tunnise autosõidu kaugusel (Malagast 95 km) asub Setenil de las Bodegas. Kilometraažilt polegi see koht ju tegelikult teab mis kaugel, aga käänuliste mägiteede tõttu ei ole võimalik just väga kiiresti sõita. Õnneks ei tohiks igav küll kellegi selle aja jooksul hakata, sest autoaknast avanevad vaated on lihtsalt sedavõrd imelised. Setenil de las Bodegas on Cadiz’i maakonda kuuluva ~3000 elanikuga väikese linnaga, mis on peamiselt tuntud oma kaljudesse ehitatud majakeste poolest. Tegelikult on linnakeses ka muud teha ja just nende kohta ma täna ka kirjutan. 

Linnakesse kohale jõudes tuleb esimene asjana endale parkimiskoht leida ja ma soovitaksin kohe parkimismajja sõita ning mitte tänaval parkimise võimalust otsima jääda. Setenil de las Bodegas on pisike, mägine ja väga käänuliste kitsaste tänavatega linn ning parkimine ise ja selleks koha otsimine ei ole seda lihtsalt väärt. Palju mõistlikum on auto tasulisse parkimismajja viia ning rahulikult linnapeal jalgsi ringi uudistada.  Parkimismaja leidmisega raskusi tekkida ei tohiks, sest minu arust oli terve linn juhatavaid silte täis. Ma täpset hinnakirja kahjuks ei mäleta, aga kallis seal parkimine kindlasti ei olnud.

Parkimismaja juures asuvad kohe ka koobastesse ehitatud majad ning sealt on edasi väga mugav linnapeale jalutama minna. Setenil de las Bodegasesse sattudes tasub kindlasti üles otsida ka Iglesia La Encarnación ehk 16. sajandist pärit gooti kirik ning Araabia torn ja selle kõrval asuvad varemed.   Kindlasti on külastamist väärt ka kohaliku raekoda ja selle lagi.  

Setenil de las Bodegas on järjekordne armas Hispaania väikelinn, kus on väga mõnus paar tundi ringi jalutada ning miks mitte ka ilma ja vaateid nautides lõunat süüa. Suure tõenäosusega seal midagi üle paari tunni teha ei ole ja seega soovitaksin sealt edasi sõita 17 km kaugusel asuvasse Rondasse. Järgmise postituse teengi selle linna kohta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.