Seitsme tissi park

Meie kodust ca 25-minutilise jalutuskäigu kaugusel asub Seitsme tissi park ehk hispaania keeles Parque De Las Siete Tetas. Tegelikult on pargil ka natukene ametlikum nimi (Tio Pio), aga ilmselgelt kasutatakse tisside varianti kõvasti rohkem 😀 Väidetavalt oli seal kunagi väga ammu linnaäärne prügila (kui Madrid oli palju pisem) ja need künkad ehk “tissid” ongi siis tegelikult kunagised prügihunnikud. Ütlen ausalt, et ma ei ole selle kohta lisaks uurinud, aga seda on mulle mitmed kohaliku rääkinud.

IMG-0612

Seitsme tissi pargist avaneb imeilus vaade Madridile ja just sellepärast meie seal aeg-ajalt kõndimas või pikniku pidamas ka käime. Minu vaieldamatu lemmik aeg pargi külastamiseks on talv. Nimelt on selge ilma korral siis väga ilusti näha eemal asuvaid lumiseid mäetippe. Nii ilus!

39846682_2273235196297837_4675303069720772608_n

Minu arust ongi park kõige populaarsem õhtuti, sest siis jooksevad seal nii koerad kui inimesed. Nii tore on omavahel mängivaid ja tuhatnelja igasse ilmakaarde jooksvaid kutse jälgida 😀 Lisaks võõraste koerte luuramisele tasub Seitsme tissi pargis kindlasti ka päikeseloojangut nautida. Sel ajal on seal alati näha  paarikesi kudrutamas, sõpruskondi pikniku pidamas ja vaeseid mehi oma naisi pildistamas (nagu ka minu oma) 😀

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.