See hetk, kui saad aru, et sa elad õiges kohas

Ma saan aru küll, et inimestele meeldib palju rohkem teiste ebaõnnestumiste, läbikukkumiste ja üldiselt jama elu kohta lugeda, aga õnneks ei ole mul väga tihti midagi sellist jagada. Eks ma tegelikult võiksin ju küll blogis oma elu kuidagi hoopis dramaatilisemaks ja huvitavamaks muuta, aga ma ei hakka igaks juhuks sellega jamama. Ma olen sellistes asjades pooleldi ebausklik ja ma pärast ei jõua end mingite jamade saabudes ära kiruda. Seetõttu meeldib mulle kurtmise asemel hoopis kiita ja oma suurt rõõmu jagada. Nimelt tunnen ma järjest enam, et ma elan lõpuks enda ja meie pisikese perekonna jaoks täpselt õiges kohas ning kõik hästi. Siin sobiks muidugi kohe kurta perekonna ja sõprade 4300 kilomeetri kaugusel olemise üle, aga las ta jääb! Meie mõlema pered ja mitmed sõbrad lubasid õnneks lähiajal külla tulla!

Nüüdseks olen ma siin Gibraltari külje all natukene üle kahe kuu elanud ja elu on lill. Tõsi, ma olen sellest kahest kuust ca 3 nädalat reisidel olnud, aga siiski. Ma tunnen, et praegu on kõik paika loksunud ja süda on rahul. Kui teised siin kandis elavad inimesed on kurtnud külma korteri, suure niiskuse ja hallituse üle, siis ptui, ptui, ptui meie kodus nendega probleeme ei ole. Põrandad on küll ka meil külmad (mis kuradi pärast nad KÕIKE siin plaadivad?), aga selle mure lahendasin ma vaipadega. Ma arvan, et me oleme igasugusest niiskusest ja sellest tingitud hallitusest pääsenud tänu viimase korruse päikesepoolses korteris elamisele. Nimelt paistab meile päike sisse praktiliselt päikesetõusust selle loojumiseni. Lisaks sellele on meil üsna korralik ventilatsioonisüsteem ning rõdu uksi lahti hoides käib ka tuul korralikult läbi (elame mäe otsas). Pean tunnistama, et tuulisematel öödel käib see tuule vingumine vahepeal isegi natukene närvidele, ju need aknad ja uksed siis kõige kvaliteetsemad pole. 😀

Minu jutust võib nüüd jääda mulje nagu Madridis oleks kuidagi halb olnud. EI! Mulle tegelikult väga meeldis Madridis elada ning ma tunnen paljudest sealsetest asjadest ja inimestest puudust (peamiselt sellest suurlinnast melust), AGA siin on siiski kuidagi parem. Otseloomulikult võib see rahulolu aja jooksul asenduda mõne hoopis ebameeldivama tundega, aga vähemalt praegu tunnen ma end hästi ja koduselt. Ma justkui olekski siia kanti elama loodud, aga samas tean ma ka seda, et mõne aasta jooksul liigume me edasi. 😀 Siin on küll kõik hästi, aga ma ei kujutaks ette, et just siia ma elama jäängi. Ma ei oska seda kuidagi seletada, aga minu jaoks on siin elamine lihtsalt järgmine jupp meid ees ootavatest seiklustest. Mul ei ole õrna aimugi kus ja millal me nii öelda paikseks jääme ja kuhu me kunagi enda “päris” kodu loome. Küll kõik asjad jooksvalt paika loksuvad, mul ei ole kuskile kiiret.

Siinse elu suureks plussiks on soojus ja päike! See ei ole saladus, et ma olen üks korralik päikeselõvi ja seega on keskpäevased rõdul lamamistoolis lugemised minu absoluutsed lemmikud. See on minu aeg. 😀 Tänu siinsele suurepärasele ilmale käime me igal nädalavahetusel ka lähemal või kaugemal ringi kondamas või surfamas. Mulle meeldib vabas looduses uudistada ja ma ei salli absoluutselt niisama kodus passimist. Õnneks on siin tingimused õues tegutsemiseks aastaringselt praktiliselt ideaalsed. Paar korda on küll juba ka sadanud (oh, õudust!), aga päike paistab tegelikult peaaegu iga päev ja seega tundub patt niisama kodus olla. Ma olen tegelikult ka suur motokrossi fänn ja seega tilgub mu süda iga kord verd kui ma jälle kedagi siin tiirutamas näen… Loodan siiralt, et saan ka ise varsti jälle ringi kimada. 😀

Mu roosa suksu on kahjuks Eestis 😀

Mulle väga meeldib ka Lõuna-Hispaania ja Gibraltari kontrast. Gibraltaril on ju tegelikult väga palju hispaanlasi ja seega võib tekkida arvamus, et üle piiri minnes mingit erilist väga polegi, aga tegelikult see nii ei ole. Gibraltaril elab umbes 33 000 inimest ja Hispaaniast käib sinna iga päev tööle umbes 12 000 inimest (neist enamus hispaanlased). Gibraltari kohta võib täpsemalt lugeda siit. Hoolimata suurest hispaanlaste osakaalust on Gibraltar ikkagi tükikene Suurbritanniast ning sealne elu Hispaaniaga võrreldes hoopis teistsugune. Mulle meeldivad mõlemad riigid ja ma väga naudin oma hommikust vabadust otsustada, kummas riigis ma oma päeva soovin veeta. 😀 Ma saan ise ka aru, kui koomilisena see kõlab. Mulle tõesti tundub, et me saame praegu nautida mõlemast riigist parimat. Näiteks head Gibraltari palka ja üldiselt soodsaid elutingimusi Hispaanias. The best of both worlds või kuidas selle kohta öeldaksegi.

Kui su hinges on juba pikka aega Hispaaniasse või Gibraltarile kolimise mõte olnud, siis hakka nüüd sellega tõsisemalt tegelema! Millal veel kui mitte praegu? Mina julgen siia kolimist kahe käega soovitada ja võin otseloomulikult ka vajadusel abiks olla.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.