Mis selles saunatamises küll nii erilist on?

Ma ei ole end kunagi teab mis suureks saunatajaks pidanud. Mul on küll alati kodus saun olnud ja seega on see minu jaoks vist juba väikesest peale üsna iseenesestmõistetav olnud. Ma ei ole kunagi varem isegi osanud sellest puudust tunda, aga nüüd välismaal elades tuleb aeg-ajalt ikka igatsus peale. Vahel tahaks lihtsalt korralikult leili visata ja nautida seda, kuidas mõni hea eukalüptiõli ka hingamisteedele pai teeb. Saunast tulles on alati kohe eriti hea ja puhas tunne. Talvisel ajal ei ole midagi paremat soojas tünnis istudes keelega lumehelbete püüdmisest. Oi kuidas ma praegu korraks Eestisse saunatama tahaks teleporteeruda!

Suurem sauna mineku igatsus tuli mul juba mõnda aega tagasi peale ja siis ei jäänudki muud üle kui internetiavarustest lähedalasuvaid spaa komplekse otsima hakata. Pean tunnistama, et kohalikud väga ei mõista seda üheskoos kas täiesti alasti või poolpaljalt kitsas ruumis higistamist. On alles imelikud… Õnneks ei jää suuremad turismipiirkonnad meist teab mis kaugele ja seega pole ka puudust erinevatest spaadega hotellidest. Otsisin välja meile lähimad ning kavatsen nüüd nad kõik riburadapidi ka läbi käia. Pean tunnistama, et hinnad on küll mõnevõrra kallimad, kui ma oleksin oodanud, aga samas ei ole mul ühe korraliku leili ja seejärel soojas basseinis vedelemise eest ka kahju 20-25 eurot maksta. Sõbrapäeva puhul käisime vaid täiskasvanutele mõeldud Estepona Exe spaas end natukene poputamas ja laias laastus jäin ma kohaga rahule. Natuke harjumatu oli see, et ujumismütsid olid nii meestele, kui ka naistele 100% kohustuslikud ja ilma tõepoolest basseinidesse minna ei tohtinud. Romantiline atmosfäär asendus seetõttu üsna kiirelt lakkamatu üksteise munapeade üle naermisega. Minu nägemus lõõgastavast spaa külastusest lihtsalt ei sisalda ujumismütsi.

Kompleks ise koosnes Soome saunast, aurusaunast, aroomisaunast, erinevatest duššidest ning kolmest erinevast basseinidest. Kõige väiksem bassein oli jääkülma veega ja asus kohe saunade juures. Tegelikult oli väga mõnus pärast kõva leilitamist end seal korraks jahutada. Soovi korral võid ette kujutada, et oled maal vanaema juures ja hüppad jääauku. Saunadest edasi asus suur erinevate masseerivate veesurvete ja mullidega bassein ning selle kõrval oli lihtsalt ujumiseks mõeldud klaasist katusega ala. Harjumatu oli see, et iga inimene sai korraga kompleksis olla vaid poolteist tundi. Kui aus olla, siis ega väga kauem seal suure tõenäosusega nagunii midagi teha ei oleks, aga sellegipoolest oli naljakas vaadata, kuidas töötajad aja täitudes inimesi välja hakkasid ajama. Eestis ei ole ma vist veel kunagi sattunud ühtegi basseinide ja saunade kasutamise ajalise limiidiga kohta. Samas oli mõnus see, et korraga lasti spaasse vaid umbes 20 inimest ja seega oli ruumi kõigile piisavalt. Uuesti ma sinna arvatavasti ei läheks, aga pean juba plaani järgmiste kohtade külastamiseks.

Kui suured saunatajad te olete? Kas saun oleks see miski, millest te välismaale kolides puudust tunneksite?

2 Replies to “Mis selles saunatamises küll nii erilist on?”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.