Appi! Mul on ravikindlustust vaja!

Astusin sügisel magistrisse, aga Madridi kolimise tõttu pidin kahjuks õpingud pooleli jätma. Esialgu võtsin akadeemilise puhkuse, sest kunagi ei saa ju päris kindel olla, kas asjad kulgevad plaanipäraselt või mitte. Täna võin öelda, et kõik on suurepäraselt sujunud ning niipea meil plaani tagasi/kuhugi edasi kolida (vist) ei ole 😀

Akadeemilise puhkuse tõttu kehtis mul ka Eestis haigekassa, aga kaotan selle kui ma paberid koolist välja võtan. Selleks, et ma ka tulevikus Eestis saaksin tasuta magistrisse minna pean ma paberid välja võtma enne poole nominaalaja läbimist.  Kuna magister kestab kokku 2 aastat, siis ma pean enne esimese õppeaasta lõppu ehk nüüd üsna kohe paberid välja võtma.

Otsustasin, et võtan paberid kohe juuni alguses välja ja kuna mul ei ole siin sellist töölepingut, mis tagaks riikliku ravikindlustuse, siis pean endale eratervisekindlustuse otsima. Valik on siin aga meeletu ja kogu info on loomulikult kättesaadav vaid hispaania keeles… Esiteks kasutasin ma erinevate firmadega tutvumiseks veebilehtesid Rastreator ja Isalud. Pärast otsisin ka infot Facebooki “Madrid Expats” grupist. Lõppkokkuvõttes sain aru, et kõige rohkem soovitati firmasid Adeslas, Sanitas, AXXA ja Mapfre Seguros.  Igakuised maksed varieeruvad olenevalt tingimustest 30 ja 70 euro vahel.

Ka mu mehel on töö kaudu kindlustus just Adeslasega ja kuna nende üks kontor on meie kodust vaid 200 meetri kaugusel, siis just sinna ma oma sammud seadsin. Kahjuks ei osanud klienditeenindaja inglise keelt, aga saime väga rahulikult rääkides ka hispaania keeles hakkama. Mul oli valida kolme erineva paketi vahel  (32, 47 ja 60€ kuus).  Põhimõtteliselt sõltub hind siis sellest, mida vastav pakett sisaldab. Mina otsustasin lõpuks kõige kallima paketi kasuks, sest seal on sees ka teatud hambaravi teenused (puhastus, väikesed augud, pildid jne) ja ma ei pea mitte ühegi teise teenuse eest sentigi juurde maksma. Odavamate puhul pead näiteks iga kord visiiditasu maksma ja paljud teenused ei ole tasuta. Mul õnnestus ka päris hea soodustus saada ja hakkan nüüd alates 1. juunist iga kuu 60 euro asemel 46 eurot oma kindlustuse eest maksma.

Eks ma annan tulevikus teada, kuidas ma teenusega rahul olen 😀

One Reply to “Appi! Mul on ravikindlustust vaja!”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.