Mõned sõnad Portugali reisist

Me oleme mehega juba päris pikka aega eelistanud üksteisele erinevateks tähtpäevadeks pigem elamusi kui lihtsalt pudipadi kinkida. Kui eelmisel aastal üllatas ta mind reisiga Tenerifele, siis sel aastal otsustasime minu sünnipäeva ja meie aastapäeva Portugalis surfates tähistada. Täiesti uskumatu mõelda, et me oleme tänaseks juba 10. aastat koos olnud! Wow!

Kodust Portugali piirini on tegelikult vaid 330 kilomeetrit, aga me otsustasime enda peatuspaigaks võtta 490 km kaugusel asuva Carrapateria külakese sealsete heade lainete tõttu. Tegemist on imepisikese kohaga, mis pidavat talvisel ajal oma paarisaja elanikuga üsna välja surnud olema. Suvisel ajal täitub küla aga surfama tulnud turistidega ning mõnus sumin täidab kõik tänavad. Külakeses on kohapeal olemas ka üks baar, kaks restorani, imepisike pood ning kaks surfipoodi. Kõige lähemal asuv suurem pood on umbes 14 kilomeetri kaugusel Lidl.

Koos erinevate peatustega tankimiseks, vetsus käimiseks ning tasuliste teede eest maksmiseks kestis sõit kodust Carrapateriasse kokku natukene rohkem kui 5 tundi. Ma olen tavaliselt üsna halb reisikaaslane, sest ma jään igas transpordivahendis umbes esimene poole tunni jooksul magama, aga sel korral võtsin ma end kokku ning olin terve tee üleval! Suurteks abimeesteks olid nii erinevad snäkid kui ka red bull. 😀 Meie kass seevastu magas rahuliku südamega praktiliselt terve sõidu. Peatuste ajal ajasin ta ikka autost välja jalgu sirutama, aga muul ajal põõnas rahulikul minu jalutsis.

Nii paljud inimesed olid kusjuures väga üllatunud, et me oma kassi reisile kaasa võtsime. Minu jaoks selles midagi eriti imelikku ei ole. 😀 Ta on meil väga sotsiaalne ja harjunud ringi kondamisega ning seeõttu võtamegi ta alati võimaluse korral endaga kaasa. Loomulikult oleks ka mõni sõber võinud teda lihtsalt reisil oleku ajal toitmas käia, aga see ei ole ikka päris see. Ta on harjunud, et temaga räägitakse ning eeldab vähemalt 2-3 pikemat sügamist päevas. 😀 Me broneerisime endale kohe loomasõbraliku majutuse ja seega polnudki mingit küsimust kassi kaasa võtmises. Päevasel ajal oli ta lihtsalt üksi meie Portugali korteris nagu muidu igapäevaselt ka tööl oleku ajal kodus.

Meie peamine peatuspaik Portugalis oli küll Carrapateira, aga vahepeal jõudsime ära käia ka sellistes linnades nagu Faro, Sagres ja Porto das Barcas. Vanasti peeti Sagrese linna maailma lõpuks ja tänapäeval tegutseb sealse majaka lähedal humoorikas hot dog’i kiosk nimega viimane bratwurst enne Ameerikat. Loomulikult oli ka meil vaja see ära proovida. 😀 Portugal oli minu jaoks muidu üldiselt Hispaaniaga täitsa sama, lained olid lihtsalt surfamiseks paremad. 😀 Me oleme üsna varajased ärkajad ja seega jõudsime alati enne randa surfama minemist ka mõned tunnid niisama ringi sõita ja piirkonnaga tutvuda.

Üldiselt käisime me mõlemad surfamas 2×1,5 tundi päevas ja sellest meile täitsa piisas. Viimasel päeval oli mu keha juba täitsa väsinud ja kõik kohad andsid tunda. 😀 Minu sünnipäeva puhul pani mees mind ka nii-öelda päevahoidu ehk organiseeris mulle terveks päevaks eratreeneri. Ma olin alguses küll natukene skeptiline, aga tegelikult oli sellest nii palju kasu. Ta aitas väga palju mu tehnikat parandada ning pani mind sammu võrra julgemalt end lainete vahel tundma. Normaalselt ma küll endiselt surfata ei oska, aga küll see ka lõpuks tuleb. 😀 Päeva lõpuks olin ma igatahes omadega täiesti läbi ning pärast õhtusööki ma enam kaua vastu ei pidanud.

Portugalis mulle ühesõnaga täitsa meeldis ning väga mõnus oli natukeseks igapäevarutiinist välja saada ja lihtsalt koos mõnusalt aega veeta. Ma kindlasti tahan millalgi ka Lissaboni jõuda! Soovitage mulle veel ilusaid kohti Portugalis! Lisan siia lõpetuseks ka hunniku pilte meie reisist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.