Ootamatu kutse tööintervjuule

Natukene aega tagasi avastasin ma enda postkastist kutse tööintervjuu. Ma olin loomulikult üsna üllatunud, sest mul ei olnud õrna aimugi, kes mind niimoodi ühtäkki tööintervjuule kutsuda võiks. Nimelt kandideerisin ma paari firmasse nüüdseks juba umbes 3 kuud tagasi ja seega ma ilmselgelt ühtegi tööintervjuu kutset ei oodanud. Pärast lühikest detektiivitööd tuli välja, et ma olin sellele ettevõttele oma CV ja motivatsioonikirja ei rohkem ega vähem kui 78 päeva tagasi saatnud. Ma ei ole küll päris ammu Eestis kuskile tööle kandideerinud, aga julgen arvata, et seal nii kaua üldiselt kuskil kellegi tööintervjuule kutsumine aega ei võta. 😀

Pärast emaili saamist tegin veel ülemusele nalja, et äkki peaksin ikka nende tööintervjuu kutse vastu võtma ja maad uurima minema. Selle peale ta vaid naeris ja küsis, kas ma nõuan juba palgatõusu. 😀 Ma olen õnneks oma ametikohaga väga rahul ja seega ma ilmselgelt sellele intervjuule minna ei plaaninud. Tänasin neid vaid viisakalt võimaluse eest ning soovisin edu õige inimese leidmisel. Ma ei jõua aga siiani ära imestada, miks osade siinsete firmade värbamisprotsess sedavõrd pikk ja konarlik on. Välismaalt helgete peade ja spetsialistide siia meelitamine võib tõesti teinekord kauem aega võtta, aga ühe administraatori värbamine ei tohiks ju ometi nii kaua aega võtta. 😀

Ma ise muidugi arvan ja loodan, et nad nad olid vahepeal siiski mõned intervjuud juba läbi viinud, aga polnud lihtsalt veel seda nii-öelda õiget inimest leidnud. Samas olen ma tuttavatelt kuulnud ka lugusid, kus osad siinsed firmad tegutsevadki väga aeglaselt ning töökuulutuse üles panemise ja uue töötajaga lepingu sõlmimine võibki teinekord kuid aega võtta. Minu jaoks on see täiesti uskumatu. 😀 Minu arust paneb ka firma end niimoodi maru täbarasse olukorda, sest suure tõenäosusega saavad ju head töötajad selle aja peale juba ammu kuskile mujale tööle.

Kui ma juba tööeluga seonduvast täna kirjutan, siis peaks vast mõned sõnad enda praeguse ametiga seonduvalt ka kirja panema. Kohe varsti täitub mul 3 kuud uues ettevõttes ning ma tunnen, et olen end täitsa mõnusalt sisse seadnud. 2 kuu täitumisel käisin ka ülemusega lõunal ning sain kinnitust, et kõik on hästi ja ma olen katseaja edukalt läbinud. Tööle lähen ma õnneks siiani iga päev hea tujuga ning kella 13 ajal tulen ka vähemalt sama suure kui mitte suurema naeratusega ära. 😀 Olen endale leidnud ka mõned väga lahedad nii-öelda töö sõbrad, kellega on tore kohvipause teha ja lihtsalt lobiseda. Mulle usaldatakse samm-sammult ka järjest olulisemaid projekte ning siiani pole õnneks ühtegi probleemi tekkinud. Loodetavasti saan juba üsna varsti ka firma siseselt sammu võrra edasi liikuda. Eks ma kirjutan sellest tulevikus täpsemalt.

Tööl käimisega seonduvalt meenus mulle ka see, kuidas Hispaania praegu Gibraltaril tööl käivate inimeste maksurahasid taga ajab. Nimelt peaksid kõik Gibraltaril tööl käivad ja Hispaanias elavad inimesed maksma makse mõlemasse riiki. Vanasti Gibraltar aga Hispaaniale seal tööl käivate inimeste kohta infot väga välja ei andnud ja seega otsustasid paljud inimesed Hispaaniat sellest ka mitte teavitada ja oma makse vaid Gibraltarile maksta. Nüüdseks on riigid seda infot aga omavahel vahetama hakanud ja esimesed inimesed on oma postkastist ka maksunõuded leidnud. Hispaanial on õigus inimestelt kuni 4 aastat tagantjärele makse nõuda ja ilmselgelt on see paljud endast välja viinud. Meie õnneks oleme mõlemas riigis korralikult makse maksnud ning seega mingeid jamasid tulla ei tohiks.

Millised on teie kogemused tööle saamisega? Kas teid on ka kunagi alles mitu kuud hiljem tööintervjuule kutsutud?

4 Replies to “Ootamatu kutse tööintervjuule”

 1. See maksuteem on siis üsna rõhuv? Kahte riiki korraga makse maksta… palju protsetuaalselt maksud on? Nt 1000 eurose palga juures. Aitäh, kui viitsid kirjutada.
  Mulle meeldib su blogi!

  1. Ütlen kohe, et see on üks väga keeruline teema. 😀 Meie oleme endale alati rahaasjade ajamiseks professionaali palganud, kes on aidanud kõik korda ajada.

   Põhimõttelist võib vist aga öelda, et pärast Gibrataril maksude maksmist tuleb Hispaaniale kahe riigi maksude protsentuaalne vahe kinni maksta. Konkreetne summa tuleneb aga lisaks inimese sissetulekutele ka miljonist muust asjast (näiteks lapsed, kinnisvara jne). Madalapalgalised aga üldiselt väga midagi maksma ei pea, sest need protsendid on minu teada Gibraltaril ja Hispaanias üsna samad.

   Hispaanias elades ja Gibraltaril tööl käies tuleb lihtsalt korra aastsas siinsele maksuametile oma andmed esitada ning seejärel on võimalik neile nii-öelda võlgu olev summa kas korraga või kahes osas tagasi maksta. Natuke paremate palkade juures jääb see summa üldiselt paari tuhande euro kanti aastas.

  1. Kujutan vaid ette, kui täbaras olukorras on need, kes on aastate jooksul Hispaaniale maksude maksmisest kõrvale hoidnud ja keda ootab nüüd näiteks 8000 euro suurune võlg. Kahjuks olen töö juures nii mõengi inimese käest just selliseid lugusid kuulnud. Nimelt saab Hispaania kuni 4 aasta maksata jäänud maksude summat inimestelt tagasi nõuda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.