Mootorratta ümberregistreerimine Hispaanias (numbrimärgi vahetus)

Enne jõule organiseerisin üllatuseks meie mootorratta Eestist Hispaaniasse ja seega saab meil nüüd kohe 6 kuud sellega siin ringi sõidetud ja seega võtsin end viimaks kokku ja hakkasin numbrimärgi vahetusega tegelema. Nimelt ei tohi me sellega siin ühe kalendriaasta jooksul rohkem kui 180 päeva Eesti numbrimärkidega sõita. Tuleb, aga välja, et numbrimärgi vahetus on palju vaevalisem ja kallim kui ma olin arvanud. 😀 Muidugi on see mu enda süü ka, et ma seda kõike juba enne masina siia toomist endale selgeks ei teinud. Ma lihtsalt ei oleks uskunud, et Euroopa Liidu siseselt see kõik nii keeruline võiks olla ja nõuded nii erinevad. Meie otsustasime lõpuks numbrimärgi vahetamata jätta, aga panen kirja sammud, mis muidu tuleks läbida. Madala keeletaseme korral soovitan kindlasti leida kellegi, kes aitaks kogu selle jama läbi teha ja teeks kindlaks, et kõik paberid on õigesti täidetud jne).

mountains-844871_1920

Vajalikud sammud:

 1. DGT (direccion general de trafico ehk kohaliku maanteameti) jaoks aja broneerimine vajalike dokumentide üle andmiseks ja tasude maksmiseks (96.80).  Seda saab teha SIIN (asukoht, trámites de oficina, Área: Matriculación de vehículos).
 2. Impuesto de circulacion maksu (autoga ringiliikumise maks?) tasumine enda linnaosa ametiasutuses (ayuntamiento). 500-1000cc mootorratta puhul on selleks 30.29 eurot.
 3. Registreerimismaksu (Impuesto de Matriculacion) tasumine enda linnaosa maksuasutusse (Hacienda). Vajalik täita vorm 576/06.  Selle tasu suurus sõltub masina süsiniku väljaheidetest. Kui see on kuni 120gr/km, siis ei tule midagi maksta, aga üle selle tuleb maksta 4.75% masina turuhinnast ilma käibemaksuta.
 4. Mootorratta tehnilise tõendi hankimine insenerilt (ficha tecnica reducida).  Olenevalt kohast maksab see umbes 85 eurot.
 5. Pärast tehnilise tunnistuse saamist on lõpuks võimalik ülevaatusele minna (ITV). Numbrivahetuse korral maksab ülevaatus umbes 150 eurot. Oluline on teada, et ülevaatuselt läbi saamiseks peavad mootorrattal olema KÕIK originaaljupid.
 6.  Maanteameti külastus. Pärast ülevaatuselt läbi saamist jääb üle vaid oma esimeses punktis broneeritud maanteameti aega oodata ja pöidlaid pihus hoida 😀

Vajalikud dokumendid maanteametisse kaasa võtmiseks:

 1. Enda dokumendid (isikut tõendav dokument ja NIE)
 2. Mootorratta registreerimistunnistus. Maanteameti lehel ei ole kirjas, kas ka see on vaja hispaania keelde tõlkida või mitte (igaks-juhuks laseks tõlkida).
 3. Hispaania keelde tõlgitud ostu tõend. Kas siis arve firmalt või kui tehing tehti kahe eraisiku vahel, siis ostu-müügileping.
 4. Tehniline tõend (ficha tecnica reducida)
 5. Impuesto de circulacion maksu tasumine tõendi originaal ja koopia.
 6. Registreerimismaksu (Impuesto de Matriculacion) tõend ja koopia
 7. ITV kaart

Meie otsustasime numbrimärgi vahetamata jätta kui saime teada, et ülevaatuse läbimiseks on tarvis, et masinal oleksid KÕIK originaaljupid (Eestis ülevaatusega probleeme olnud ei ole). Meil on aga vahetatud peeglid, tagatuled ja summutid ning juba nende juppide otsisime,tellimine ja ülevaatuseks paigaldamine oleks mõttetult aja- ja rahakulukas. Tegelikult on nagunii plaanis uue mootorratta ostmine ja tahtsime numbrimärgi saada peamiselt vahetatud masina siin hõlpsamalt müümiseks, aga nüüd peame mõtlema, mida edasi teeme. Variandid on kas masin siin odavamalt Eesti numbrimärgiga maha müüa, masin tagasi Eestisse saata ja seal maha müüa või proovida see siin uue mootorratta sissemaksuks anda.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.