*Nõrganärvilistele mitte soovitatav*

Mine suureks üllatuseks ja ahastuseks püüdis Virsik eile hommikul terrassil pääsukese kinni. Linnud on teda siia kolimisest saati hulluks ajanud, sest Eestis oli ta harjunud neid vabalt mööda hoovi taga ajama ja siin peab nüüd vaid terrassiga leppima. Eile hommikul otsustas aga üks opakas pääsuke Virsikust liiga madalalt üle lennata ja järgmisel hetkel kassi hammaste vahel ta oligi.

Uhke kass tõi loomulikult oma saagi mulle kohe tuppa näitamiseks… Vaene linnuke õnneks elas, aga Virsik oli ta ühte tiiba vigastanud. Ma ei osanud muud teha kui ajasin kassi eemale ja helistasin empsile, kelle soovitusel hakkasin edasi tegutsema. Esimese asjana proovisin kindlaks teha, kas lind suudab lennata või mitte. Selleks ajasin kassi ära ja püüdsin teda natukene ehmatada. Lendu ta ei tõusnud (minu arust ta isegi ei üritanud), aga hakkas seevastu hoopis eest ära jooksma. Ma otsustasin siis veel natukene oodata ja tema tegemisi jälgida, aga ta ei teinud mitte midagi. Järgmisena võtsin ta  õrnalt käterätiga sülle ja viisin õue puu alla. Maja ees sain veel naabrinaisega kokku, kes samuti soovitas linnu puu alla kosuma panna.

Ootasin puu juures umbes 5 minutit ja selle aja jooksul ei teinud lind mitte midagi. Otsustasin siis tagasi üles minna ja lootsin, et temaga on kõik siiski korras. Umbes poole tunni pärast tagasi alla minnes lindu enam ei olnud. Ma väga loodan, et temaga sai kõik korda ja ükski järgmine loom talle liiga ei teinud. Õnneks meil praktiliselt puuduvad hulkuvad kassid ja koerad ning see annab lootust, et ta siiski toibus ja lendas minema.

Pääsukestel on tegelikult meie katusel pesa ja nad oma tiirutamistega on Virsiku juba ammu hulluks ajanud. Väljas olles on vaesekesel pea koguaeg kramplikult taeva poole 😀 Ma lihtsalt väga loodan, et ükski teine lind meile enam terrassile ära ei eksi, sest Virsik on kohe valmis nad kinni püüdma…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.