Välismaalase isikunumbri ehk NIE taotlemine Hispaanias

Asjaajamiseks Hispaanias on vaja endale saada välismaaase iskunumber ehk NIE (Número de Identidad de Extranjero). Selle taotlemiseks on vaja endale SIIT aeg panna ja see ka hiljem välja printida. Pärast oma asukoha valimist tuleb valida CNP-asignación de NIE. Seda valides avaneb nimekiri dokumentidest, mis on vaja ära täita ja kaasa võtta. Arvutis tuleb ära täita Tasa790-012 ja pärast descargar impreso relleando vajutamist printida. EX-15 vorm tuleb samuti välja printida, täita ja kaasa võtta.

NIE numbri saamiseks peab sul ka mingi põhjus olema, sest päris niisama kontorisse minnes seda ei saa. Tavaliselt on selleks põhjuseks tööle asumine (tööleping on seljuhul tõendiks) või õppimine (kooli tõend). Kuidagi on seda numbrit võimalik ka piisavate rahaliste vahendite olemasolul saada (äkki oli see vähemalt 5000 eurot kontol?), aga ma selle kohta palju rääkida ei oska. Igaks juhuks võtsin konto väljavõtte kaasa, aga kedagi see ei huvitanud. Lisaks võtsin oma kahest keelekoolist tõendi, et käin regulaarselt tundides ning tegin koopia oma Euroopa ravikindlustuskaardist. Oluline on tõendada, et sul on olemas haigekassa.  Keelekooli kaudu mul õigust kohalikule ravikindlustusele ei ole, aga Eestis on mul haigekassa olemas ja seega piisas minu puhul vaid Euroopa ravikindlustuskaardi näitamisest. Alates umbes 30 eurost kuus on võimalik endale ka eraravikindlustus osta. Head leheküljed hindade ja tingimustega tutvumiseks on Rastreator ja Isalud.

Paberid mis on vaja kaasa võtta:

  • Pass + koopia
  • Tasa 790-012 vorm
  • EX-15 vorm
  • Ravikindlustuse tõend + koopia
  • Tõend, mille alusel NIE’t taotled + koopia

Täidetud 790-012 ja välja prinditud Tasa 790-012 vormiga tuleb minna panka ja kohapeal 10.71 eurot maksta. Mina arvasin, et sain juba neti teel makstud (valisin tasa 790-012 vormil selle variandi), aga tegelikult see vist võimalik ei ole  Ühesõnaga saadeti mind koos vormiga kontorist (Padre Piquer 18 MADRID 28024)paarisaja meetri kaugusel olevasse panga Bankiter kontorisse. Kui sa ei ole Bankiteri klient, siis on sees võimalik vaid sularahas maksta. Pärast maksmist paneb teller vormile maksmist tõendavad templid peale. Sularaha puudumisel on võimalik ka kontoris olevas automaadis maksta. Tagasi NIE kontorisse jõudes annab infoleti töötaja sulle järjekorranumbri ja siis ei jäägi enam muud üle kui oma aega oodata. Minul läks sees maksimaalselt 20 minutit ja kõik töötajad olid väga abivalmid. Mõned neist rääkisid ka inglise keelt.

  • Infot sissekirjutuse (Padrón) kohta leiad siit.
  • Infot sotsiaalkindlustuse numbri (Número de Seguridad Social) taotlemise kohta leiad siit
  • Infot Hispaania ravikindlustuskaardi (Tarjeta Sanitaria) taotlemise kohta leiad siit.

2 Replies to “Välismaalase isikunumbri ehk NIE taotlemine Hispaanias”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.