Nädalalõpp Valencias

7.märtsi õhtul tulid mehe vanemad ja õde meile külla ning kuna Madridis oli taevas hall ja tibutas, siis otsustasime juba järgmisel hommikul Valenciasse sõita. Mehed läksidki meie rendiautole Atocha rongijaama hommikul kella 9ks järele ja meie panime nii kaua asju kokku. Auto (Renault Kadjar) võtsime neljaks päevaks Hertzi kaudu ning see läks maksma 120 eurot. Autot broneerides panime juhiks ja vastutavaks isikuks äia, kes tegi endale ka auto renti hõlmava kindlustuse. Kohapeal aga selgus, et auto eest maksja peab ise ka sõitma ja jutul lõpp. Väga rumal olukord, kuid kahjuks kohapeal enam midagi teha ei olnud ning kaua nendega vaielda poleks ka mõtet olnud. Nii tuli meil lihtsalt uus 60-eurone kindlustus teha, sest päris ilma ka siin sõita ei julge (omavastutus muidu 2400 eurot).

Meie kodust Valenciasse airbnb kaudu renditud korterisse oli umbes 360 kilomeetrit ning koos paari peatusega sõitsime seda maad umbes 3 ja pool tundi. Korter asus südalinnast paar kilomeetrit eemal, paarisaja meetri kaugusel rannast. Lisaks oli kohe ümber nurga suur toidupood, erinevad riidepoed ja baarid. Korteris oli köök, vannituba, kaks magamistuba ja suur rõduga elutuba. Korteri eest maksime kokku 199 eurot (viis inimest neljaks päevaks).

Kui beast from the east lisaks muule euroopale ka Madridi ilma nässu keeras, siis õnneks oli Valencias ilm märtsi alguse kohta enamvähem normaalne. Temperaatur oli 20-25 kraadi ringis. Nii saime enamuse ajast vabalt lühikeste riietega ringi jalutada, rannas päikest võtta ja isegi ujumas käia. Tegelikult oli vesi veel küll väga-väga külm.

Ühel päeval otsustasime pärast rannas lebotamist mööda rannikut veel lõunapoole sõita, et ka sealsed rannad üle vaadata. Minu suureks lemmikuks ostutus Cullera. Tegime seal rannas väikese pikniku ning seejärel sõitsime vaateid nautima nii kõrgele kui saime ning hiljem jätkamise jalgsimatkaga. Vaade oli tõesti suurepärane! Teepeal tegime vahepeal ka väikese šopingu mega suures spordiriietepoes Decathlon.

Valencias olles jõudsime kõik peamised vaatamisväärsused üle vaadata, palju head kraami süüa ja juua, šopata, kinos käia jne. Detailsem vaatamist väärivate kohtade nimekiri on olemas SIIN. Meie sealoleku ajal tähistati meie kõrval tänaval ka Mascletà algust. See seisnes selles, et tohutu suured valgusinstallatsioonid pandi väga energilise klubimuusika rütmis tööle. Seda oli vaatamas tohutu hulk inimesi. Muidu oli kogu üritus väga tore, aga kuna tegemist on pürotehnilise üritusega, siis lapsed loopisid koguaeg mingeid väikeseid paukherneid vms vastu maad ja ma ehmastasin nende tõttu praktiliselt iga paarikümne minuti tagant.

Kokkuvõtvalt Valencia on väga ilus ja mõnus koht nii rannapuhkuseks kui ka kultuuri nautimiseks! Minu kindlad lemmikud olid palmi- ja mandariinipuud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.