Muuseumiöö Madridis

19.mail oli ka meil siin muuseumiöö ja seetõttu olid tasuta avatud väga palju kohad. Täpse nimekirjaga saab tutvuda SIIN.  Väikest eeltööd tehes selgus, et Antropoloogia muuseumis teeb üks väike tsirkusetrupp etendusi. Meil oli plaanis kohale jõuda esimeseks etteasteks (kell 20.30), aga natukene enne poolt kohale jõudes selgus, et enne meid ootab sisse pääsemist veel paarsada inimest 😀 Õnneks pääsesime sisse teise etteaste ajaks (kell 21.15)

Ütlen kohe ausalt ära, et me ei olnud kohe kindlasti selle ürituse sihtrühm 😀 Terve saal oli täis väikeseid lapsi koos oma vanematega või vanavanematega. Nägin peale meie veel  vaid mõnda lasteta paarikest ja nad tundusid samuti aru saavat, et on valesse kohta sattunud. Kui me aga juba 45 minutit sisse saamist olime oodanud, siis otsustasime etenduse ikka ära vaadata.

Etteaste oli tegelikult üllatavalt tore ja ajas kohati täitsa naerma ka hoolimata sellest, et sihtrühmaks olid arvatavasti pigem 5-10 aastased lapsed 😀 Mulle meeldis kuidas nad inimesi kaasasid. Näiteks lepiti kohe alguses kokku, et parema käe pöialt üleval hoides peavad inimesed tegema “woooow” ja mõlema käega peast kinni hoides ütlema “see ei ole võimalik”. Täitsa naljakas oli jälgida, kuidas inimesed sellega kaasa läksid ja show muutus kohe palju paremaks.

Kokku esinesid nad umbes 45 minutit ja selle aja jooksul sai näha erinevaid tasakaalunumbreid ja žongleerimistNäiteks hoiti üksteise otsa pandud viit väikest tooli hammastega pea kohal ja žongleeriti tasakaalulaua peal olles. Lisaks kaasati erinevate tegevuste juures ka lapsi ja paluti neil näiteks žongleerimise ajal kurikaid juurde tuua jne.

Pärast etteaste lõppu tegime ka muuseumi kõigile kolmele korrusele tiiru peale. Midagi erilist seal ei olnud, aga täitsa tore oli erinevate rahvaste ja nende põlvnemise kohta rohkem teada saada. Plaanimise tegelikult alguses ka lähedalasuvast Prado  muuseumist läbi käia, aga olime lõpuks nii väsinud, et otsustasime koju minna. Me lihtsalt ei viitsinud rohkem üheski järjekorras seista. 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.