Meil on auto!!

Üleeile saabus lõpuks see päev, mil me endale siin auto ostsime!!! Pärast sadade kuulutuste lappamist valisin endale lõpuks valget värvi Hyundai i20 välja.  Loomulikult võttis pabermajandus oodatust natukene kauem aega, aga lõpuks on mu nunnu kodus ja ilusti garaaži pargitud 😀 Ütlen ausalt, et kogu protsess oli pigem kurnav ja närvesööv, aga kohe kindlasti seda väärt 😀 Plaanin lähiajalt natukene täpsemalt ka siin auto ostmise kohta kirjutada. 

Tegelikult ütlesime oma “jah” sõna juba mõned päevad varem, aga paberimajanduse tõttu tegime diili alles neljapäeval. Nimelt lubas firma meie eest kõik dokumendid korda ajada ja selleks oli neil vaja templiga koopiat passist ja siinsest välismaalase nö isikunumbrist (nie). Kohalik politseijaoskond meid sellega aidata ei saanud, sest nemad tegelevad vaid kohalike passidega. Helistasin selle peale kohe saatkonda ja tegelikult oleksid nemad 30 euro eest selle templi meile andnud, aga enne seda jõudis firma välja pakkuda, et käime neljapäeval lihtsalt kiirelt koos notarist läbi. Lihtne!

Pärast notaris käiku läksime tagasi nende kontorisse dokumente vormistama. Neljapäeva saime lisaks erinevatele auto vidinatele enda kätte ka müügilepingu (transferencia) ja ülevaatuse (ITV) kehtivust tõendava dokumendi. Tegelikult oleksime pidanud saama ka mingi paberi, mis tõendab aastase teemaksu tasumist, kuid sellega oli mingi jama. Firma küll väitis, et sellega on kõik korras ja uuel aastal peame selle lihtsat uuesti tasuma (seda makstaksegi korra aastas). Loodam, et kõik on ka siis korras 😀 Eile käis firma esindaja kohalikus liiklusbüroos viimast dokumenti korda ajamas ning 10 päeva jooksul peaks mulle postkasti ka uus registritunnistus ehk “permiso de circulación” tulema. Loodame, et kõik läheb sujuvalt. Õnneks tohin ma siiski ka juba praegu sõita, kõik saadud dokumendid ja paberid peavad lihtsalt kindlasti kaasas olema. Esmaspäevast peaks ka meie enda liikluskindlustus kehtima hakkama, nii kaua tohime veel firma oma kasutada.

2 Replies to “Meil on auto!!”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.