Mis toite sa Madridi tulles kindlasti proovima peaksid?

Patatas bravas

Patatas bravas on põhimõtteliselt pannil praetud kartulid koos spetsiaalse vürtsika tomatikastme ja aioli kastmega. Väga tihti antakse neid baarides õllega kaasa. 

Chocolate con churros

Churrod on põhimõtteliselt friteeritud tainas, mida süüakse vedela šokolaadiga. Churrod on siin väga populaarsed ja inimesed söövad neid isegi hommikusöögiks… Üks populaarsemaid kohti churrode söömiseks Madridi on südalinnas asuv Chocolatería San Ginés.

Bocata de calamares

Madridis süüakse palju ka saia friteeritud kalmaarirõngastega. Tihti lisatakse juurde ka majoneesi või aioli kastet ja pigistatakse peale sidrunimahla. Väidetavalt näidati sellega vanasti kõigile kui hästi Madridis elatakse (merd meil küll siin ei ole, aga mereande sööme ikkag). 😀

El cocido madrileño

El cocido madrileño on hautis, mis koosneb tavaliselt kikerhernestest, erinevatest köögiviljadest ja lihast. Eriti populaarne on see talvisel ajal, aga paljud restoranid pakuvad seda otseloomulikult ka aastaringselt.

Huevos estrellados

Huevos estrellados on praekartulitega munaroog.  Kõigepealt praetakse munad õrnal kuumusel just parajalt valmis ja siis asetatakse need praekartulite peale. Lihtne ja kiire, aga tõesti maitsev! Seda tuuakse tihti baarides õlle kõrvale nosimiseks.

Tortilla de patatas

Ei, tegemist ei ole selle tortillaga, millega me eestlastena harjunud oleme. Tortilla de patatas on hoopis kartuli omlett. Tihti vaieldakse selle üle, kas lisada juurde sibulat või mitte. Loomulikult on igal inimesel ka oma arvamus selle üle, kas munad peaksid jääma natukene vedelaks või mitte 😀 Kindel saab olla vaid selles, et tegemist on ühe väga populaarse kohaliku söögiga. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.