Mis koht see Gibraltar õigupoolest on?

Mõtlesin, et kirjutan natukene täpsemalt Gibraltari enda ja seal töötamise kohta. Gibraltar on põhimõtteliselt natukene rohkem kui 33 000 tuhande elanikuga tükike Suurbritanniat Hispaania külje all. Selles Pürenee poolsaare lõunatipus asuvas 6,87km² suuruses Briti koloonias on kasutusel Gibraltari nael (GIP) ja seadusandlikuks organiks on 17-kohaline parlament. Gibraltari riigipea on siiski kuninganna Elizabeth, keda kohapeal esindab kuberner. Kõige kitsamast kohast jääb Gibraltari ja Aafrikas asuva Maroko vahele vaid 14.3 kilomeetrit. Kahe kontinendi vahel käivad igapäevaselt ka praamid.

Gibraltar on üsna atraktiivne sihtkoht nii brittide kui ka kõikide teiste jaoks. Esiteks meeldib inimestele siinne kliima. Nimelt on aastaringe keskmine temperatuur umbes 20 kraadi ja päikest jagub küllaga. Tegemist on ju siiski Lõuna-Euroopa tipuga. Teiseks tõmbab Gibraltar inimesi oma heade palkade tõttu. Kuna siinsed palgad on Hispaaniaga võrreldes palju kõrgemad ja piiriületus on vähemalt siiani väga lihtne (kuigi piirikontroll tuleb siiski läbida), siis paljud otsustavadki Gibraltaril tööl käia ja Hispaanias elada. Loomulikult oleks mugavam Gibraltaril elada, aga siinsed elamiskulud on Hispaaniaga võrreldes lihtsalt palju kallimad. Hispaania poolel saab endale üürida maja sama raha eest, millega Gibraltaril saab korteri. Väidetakse, et umbes 12 000 inimest käib igapäevaselt üle piiri Hispaaniast Gibraltarile tööle.

Lisaks mõnusale kliimale ja headele palkadele meeldib Gibraltar inimestele kindlasti ka oma looduse tõttu. Kohalikuks sümboliks on “The Rock” ehk 426 meetri kõrgune lubjakivikalju, mille otsas elavad ahvid! Nimelt on Gibraltaril elavad magotid Euroopa ainsad vabas looduses elavad ahvid. Kokku elab kalju otsas üle 300 ahvi ja nad on üldiselt täitsa sõbralikud. Nende toitmine ja silitamine on keelatud ning igaks juhuks tuleks oma asjadel silma peal hoida. Teinekord võivad nad proovida inimestest asju ära näpata. Matkahuvilised saavad kalju vallutada mõne matkaraja abil (see on päris kõva trenni eest), teistel on võimalik kasutada köisraudteed või spetsiaalset takso teenust.

You Might Also Like

2 Replies to “Mis koht see Gibraltar õigupoolest on?”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.