Miks inimesed metrooga sõita ei oska?

Metroopeatustes ringi liikudes ja metrooga sõites kehtivad teatud viisakusreeglid, mida vähemalt minu arust tuleks kõigil ühtsuse huve arvesse võttes  järgida. Otseloomulikult leidub alati ka neid toredaid inimesi, keda selliste reelglite järgimine lihtsalt ei huvita. Kindlasti on nende seas ka turiste linnadest, kus ei ole metrood ja kelle jaoks see kõik seetõttu võib-olla nii iseenesestmõistetav ei ole.

Minu arust on see nii elementaarne, et eskalaatoril tuleks seista alati ühes ääres, et kõrvalt kõndivad inimesed mööda mahuksid. Lisaks tuleks metroo saabudes seista avanevast uksest kas paremal või vasakul, et väljuvad inimesed saaksid vabalt otse välja astuda. Tundub küll loogiline, aga kahjuks eiravad seda liiga paljud ja vaesed inimesed peavad end siis läbi rahva välja pressima 🙂 Toredad on loomulikult ka need, kes ise küll metroost ei välju, aga loomulikult teistel ka eest ära ei tule 😀  Järjekordne minu arust täiesti iseenesest mõistetav asi on pensionäridele , väikestele lastele, erinevate tervisehädadega inimestele ja rasedatele isekoha pakkumine. Õnneks üldjuhul ikka alati leidub keegi, kes istet pakub aga samas on teinekord ikka kurb näha kuidas mõnele liikumisraskusega inimesele istet ei pakuta ja nad ise söanda seda ka paluda.

passengers-1150043_1280

Kooli ajal kasutasin ma metrood igapäevaselt ja siis mind inimesed metroos väga palju närvi ei ajanud. Ju oli see kõik nii igapäevane, et ma lõpuks enam lihtsalt ei märganud. Nüüd suvisel ajal sõidan metrooga vaid paaril korral nädalas ja appikene kui nõmedad inimesed on 😀 Mulle tundub, et iga jumala kord on vähemalt 10 opakat, kes ei oska teistega arvestada ei eskalaatoril, metroosse sisenedes ega ka seal sees olles 😀

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.