Mida teha Valencias? + kulutused

1.Söö! Paella on pärit Valenciast ja seega on seal väga palju imelisi restorane selle riisiroa proovimiseks.  Meie lemmik paella oli restoranis El Carranc. Koht ise midagi erilist ei olnud, aga paella oli imemaitsev! Ilusa ilma korral tuleks kindlasti varem laud broneerida ning arvestada, et see restoran on E ja T suletud ning muidu vaid kella 17ni avatud.

2. Mine randa! Valencias ja selle lähiümbruses on palju ilusaid randasid. Kesklinnast vaid 2 kilomeetri kaugusel on populaarne Las Arenas rand. Meie korter oli rannast vaid paarisaja meetri kaugusel ja seega olime suurema osa seal samas lebotamas.  Rannas saab endale soovikorral rannatooli rentida, võrkpalli mängida või kohvikutes ja baarides istuda. La Arenas ranna põhjapoolses osas on sama populaarne La Malvarossa rand. Valencia lähedal asuva linna Alboraya Patacona rand on samuti imeilus ja tihti palju rahulikum kui eelnevalt nimetatud.  Seal tasub kindlasti proovida ka jooki horchata, sest just Alborayast on see pärit. Umbes 13 kilomeetri kaugusel Valenciast asub El Saler rand. Tavaliselt on seal natukene tuulisem ja seetõttu on rand eriti populaarne erinevate veespordialade harrastajate seas. El Saleri rannast veel umbes 6 kilomeetrit edasi sõites asub üldjuhul väga rahulik ja imeilusa loodusega  La Garrofera rand.  Sealt veel umbes 10 kilomeetrit edasi sõites asub arvatavasti kõike puutumatum La Devesa rand. Seal on väga palju ilusat puutumatut loodust ning imeline laguun kristallselge veega. Ideaalne koht looduse natumiseks!

3. Jaluta ringi! El Carmeni piirkond (vanalinn) on tuntud oma grafitiga kaunistatud tänavate poolest (eriti  Plaça del Tossal ja Carrer d’En Gordo). Calle Museo tänavalt tuleks kindlasti üles otsida ka “kasside maja”. Tegemist on seina peale maalitud väikese majaga, kuhu on kassidel olemas ka sissepääs. Valencia sadam on Hispaania kõige hõivatum ning seal jalutades on võimalik erinevaid jahte ja kruiisilaevu imetleda.  Valencias asuv Turia park 1,1km2 suurune ja seega Hispaania suurim linnas asuv park. Keset parki jookseb samanimeline jõgi ülle mille läheb täpselt 18 silda. Pargi ümbruses on palju muuseume, monumente ja vaatamist väärivaid hooneid. Pargis sees on lisaks kohvikutele ka näiteks loomaaed, ooperimaja, mänguväljakud, purskkaevud jne. Lisaks on Valencias ka botaanikaaed, kus on mõnus ringi jalutada ja loodust nautida.

4. Käi muuseumites! Valencias käies ei saa külastamata jätta kunsti ja teaduse linnakut. Sellesse suurde kompleksi kuuluvad 5 hoonet on suurepärased kaasaegse arhidektuuri näited. Sinna samasse kompleksi kuulub ka euroopa suurim okeanaarium. Selles on umbes 45 000 isendit 500 erinevast liigist. Lisaks kaladele on esindatud ka imetajad, linnud, roomajad ja selgrootud. Valencias on ka üsna lahe loodusteaduste muuseum, kus saab muuseas näha ka dinosauruste skelette. Kindlasti tasub külastada ka Valencia kaasaegse kunsti muuseumit.

5. Naudi vaatamisväärsusi! Valencia vanalinnas asuv katedraal on kindlasti üks külastamist väärt koht. See 13. sajandist pärit katedraal on varasemalt olnud nii Rooma impeeriumi tempel kui ka mošee. Keerdtrepist terassile minnes avaneb imeline vaade kogu linnale. Omaette vaatamisväärsus on ka üks euroopa vanimaid siiani tegutsevaid turge Mercat Central de València. Tegemist turuga, kust ka tänapäevad kohalikud endale värskeid toiduained ostavad ning melu on seal alati suur.  Torres de Serranos näol on tegemist suurte linnavärava tornidega, mis ehitati aastal 1394 kaitseotstarbeks. Reaalsuses neid sel eesmärgil kasutatud ei ole. Usutakse, et tegemist on suurimate Gooti stiilis linnaväravatega kogu euroopas ja üheks kahest 14. sajandist alles jäänutega. Tornid on külastajatele avatud ja nii saab ülevalt taaskord imelist linnavaadet nautida. Valencias olles tuleb kindlasti külastada ka kohalikku raekojaplatsi ehk Plaza del Ayuntamiento. Tegemist on linna suurima väljakuga, kus on muuhulgas ka raekoda, suur purskkaev ja suurepärase arhidektuuriga postkontor.

Kulutused:

Meie peamisteks kulustuseks olid auto ja korteri rent (neljaks päevaks). Auto (Renault Kadjar) võtsime Hertzi kaudu 120 eurot eest ja selle korteri airbnb kaudu 199 euroga.  Valencias on suur valik normaalse hinnaga söögikohti ning seega toidule suuri kulutusi ei olnud. Hommikuks tegime üldse kodus putru ja võikusid!

0 Replies to “Mida teha Valencias? + kulutused”

  1. Pingback-viide: Nädalalõpp Valencias

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.