Mida teha Nizzas?

Nizza on kuulus Lõuna-Prantsusmaa kuurortlinn, mis asuv Vahemere kaldal Prantsuse Rivieras. Julgen väita, et seal asub üks Euroopa kaunimaid linnasiseseid randu.  Tegemist on väga populaarse suvituslinnaga ja seetõttu odavaid hindasid loota ei tasu.

Vaade Nizza promendaadile

Transport

Nice-Côte d’Azuri lennujaamast tasub võimaluse korral oma ööbimiskohta sõita bussiga. Taksosõit on seal üsna kallis ja bussid üsna kiired ja mugavad. Lennujaamast saab linna bussidega nr 98 ning 99. Number 98 on spetsiaalne lennujaama buss, mis maksab 6€ ühe inimese kohta ning väljub lennujamaast. Kui aga paarsada meetrit lennujaamast välja kõndida, siis saab kasutada ka number 99 bussi, mis maksab 1,50€. Mõlematele bussidele saab piletid bussist osta.

Rongi- ja bussiliiklus on väga mugavad ka lähedal asuvatesse linnadesse sõitmiseks ja pilet maksab ikka vaid 1,50€. Monacosseja Mentonissesaab bussiga nr 100 peatusest Promenades des Arts. Bussid käivad iga 15 minut tagant ja sõit mööda ranniku äärt on imeline! Monacosse sõidab buss ~30-45 minutit ja Mentonisse 45-60 minutit. Buss on küll natukene aeglasem kui rong, aga meie otsustasine siiski mõlemal korral bussi kasuks aknast avaneva imelise vaate tõttu.

IMG-9519

Mida teha?

Nizzas olles tasub kindlasti hommikuti linna suurimale turuleuudistama minna. Turg on avatud 6:00-13:30, pärast seda täitud sama plats restoranide laudade ja toolidega. Turult leiab hommikupoole rohkem söögipoolist ning hiljem ka igasugu muud träna ja vanakraami. Ühel päeval leidsime turult isegi oma luksusbrändide käekotte müüva tädikese. Olemas oli nii Vintage Chanel asju kui ka Louis Vuitton’i käekott ja kohver. Kõikidel asjadel olid kusjuures ka otsu tšekid olemas.

Imeliste vaadete ja mõnusa pikniku pidamiseks tasub sammuda ~300 astet, et jõuda Castle Hill’i osta. Tegelikult on sinna võimalik ka liftiga minna, aga vaated treppidelt on seda vaeva väärt. Üleval on lisaks promenaadi ja sadama vaadete nautimisele ja pikniku pidamisele võimalik ka väikest koske näha või hoopis restoranis keha kinnitada. Seal on olemas ka mänguväljak.

IMG-9641

Nizzas asub ka üks Euroopa kaunimaid linnasiseseid randu ja seetõttu tuleb sinna otseloomulikult ka minna.  Rannariba on Nizzas pea 10 km pikk ja see on täis nii avalikke kui ka erarandasid. Väga hea ülevaate randadest (sh erarandade hinnakirjadega) saab näiteks siit. Üldjuhul on erarandades päevitustooli rent ~20 eurot ning mõnes kohas tuleb ~5 eurot ka päikesevarju eest juurde maksta. Lisaks soovi korral erinevad söögid ja joogid.  Avalikku randa minnes tuleb lihtsalt arvestada, et tegemist on kivirannaga ja soovi korral midagi natukene paksemat külje alla võtta. Duššid on kõikjal tualettide leidmiseks tuleb teinekord natukene mööda randa kõndida.

Suured šoppajad peaksid samuti Nizzaga rahule jääma. Nimelt on linnas jalutuskäigu kaugusel mitmeid kaubanduskeskuseid (nt Lafayette ja Nice Étoile) ja lai valik erinevaid butiike ning poode. On olemas nii lukusbrändide poode (Tiffany, Gucci, Chanel, Armani, Hermes, Sonia Rykeil jne) kui ka näiteks Zara, H&M, Promod jne.

Kindlasti tasub Nizzas olles ka õhtuti lihtsalt vanalinnas ja promenaadil ringi jalutada. Vanalinn on justkui üks suur labürint, kus on huvitav päris tükk aega niisama ringi vaadata. Loomulikult tuleks ennast vahepeal ühe külma õlle, jäätise või mõne makrooniga kostitada. Lastega pered peaksid kindlasti minema kohe Massenaväljaku kõrval asuvasse tohutu suurde aiaga piiratud mänguväljakule, kus lisaks kõigele muule saavad lapsed hommikust õhtuni ringi joosta ka väikeseid purskkaeve täis platsil.

Meie väga tihti väljas söömas ei käinud ja seetõttu ma väga palju söögikohtade osas midagi öelda ei oska. Erinevaid restorane ja baare on iga nurga peal, aga kahekesi välja söömas minnes ~50 euroga peaks ikka ühes tavalises restos arvestama. Odavamast hinnaklassist oskan soovitada kohtasid Bar de la BoursePolly and Cie (rannast kaugel) ja loomulikult mu lemmik pitsa koht Pizza Pili(aint kaasa ostmine). Kõik pitsad on 7 eurot (kahepeale piisav kui kõht just väga tühi ei ole) ja need on ideaalsed randa kaasa võtmiseks.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.