Mida teha Monacos?

Monte Carlo kasiino ja ooperimaja

Monte Carlo kasiino on arvatavasti maailma kuulsaim mängupõrgu. Kui rahakott mängupõrgus hullata ei luba, aga huvi mängusaale näha on suur, siis on selleks võimalus täitsa olemas. Sees pidavat pildistamine küll rangelt keelatud olema. Kindlasti tasub natukene aega ka kasiino ees niisama ringi uudistada, sest praktiliselt alati on seal erinevaid luksusautosid parkimas ja tiirutamas näha (mitte, et neid linnapeal vähe oleks).

DCIM100GOPROGOPR4234.

Sadamad

Kindlasti tasub Monacos lihtsalt mööda ranniku äärt ringi kõndida ning erinevaid imelisi  lukusjahte, kaatreid ja purjekaid imetleda. Sadamate läheduses on ka mitmeid restorane, kus on mõnus varju ja ümbritsevat luksust nautida.

IMG-9993

 

Helikopteri, jeti, kaatri jms rent

Hea raha eest saab Monacos palju asju teha. Näiteks on võimalik teha helikopteritega niisama lõbusõitu või vajadusel lennata Nizza lennujaama. Lend Nizza lennujaama maksab viiele inimesele ~750 eurot. Lisaks on võimalik rentida kaatreid, teha lõbusõitu jettidega jne. Leidsime ka ühe luksusjahi rendi kuulutuse – ööpäeva hind oli ~5000 eurot.

Päevitamine ja ujumine rannas

Monacos on palju ilusaid randasid koos duššidega. Vesi on seal väga soolane ja seetõttu on vähemalt minu arust väga mõnus end pärast ujumist mageda veega puhtaks pesta. Kahjuks on aga kõik sealsed rannad kivised ja seega võiks võimaluse korral endale midagi pehmemat külje alla võtta ja soovi korral leida sobivad jalanõud vette minekuks. Lisaks tuleks arvestada, et kuskil ei ole riietuskabiine ja tualettide leidmine on samuti omaette katsumus.

Vürtsiloss 

Monaco vürtsilossvalmis juba 13. sajandil, kuid on hiljem läbinud mitmeid rekonstrueerimisi. Vürstiloss on ka praeguse riigipea Albert II ja tema perekonna ametlikuks elupaigaks. Täiskasvanutel on sees võimalik ringi vaadata 8€ ja 6-16 aastastel 4€ eest. Sel aastal on võimalik vürstilossi külastada 31.märtsist 14.oktoobrini.

DCIM100GOPROGOPR4226.

Šoppamine

Kui rahakott lubab, siis Monacos on üsna hea luksuslike kaubamarkide ja väikeste butiikide valik erinevatele maitsetele. Eriti suur valik on kasiino ja Hotel de Paris läheduses.

Muuseumid

Huvi ja võimaluse korral tasub kindlasti külastada ka mõnda Monaco muuseumit. Näiteks on seal olemas okeanograafiamuuseum, antropoloogiamuuseum, kunstimuuseum, markide ja müntide muuseum ning eelmise valitseja Rainier III autode muuseumJust sinna viimasesse jõudsime ka meie ning see oli tõesti külastamist väärt. Kohapeal saab uudistada ~100 erineva sõidukiga alates kaarikutest kuni tänapäevaste sportautodeni välja.

IMG-9997

Loomaaed

Monacos on ka üsna tore väike loomaaed, kust leiab erinevaid linde, ahve, roomajaid ja isegi jõehobusid. Huvitav fakt on see, et mitte ükski loomaaias olev loom ei ole sinna ostetud, nad kõik on kas saadud annetuste teel või tolli poolt arestitud. Pilet täiskasvanutele on 5€, lastele vanuses (6-14) 2.50€ ja noorematele tasuta.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.