Mida teha Mentonis?

Menton on tuntud tillukese Prantsuse Riviera tsitruseliste linnana, mis asub kohe Itaalia piiri ääres. Nimelt võimaldab sealne kliima tsitruselistel aastaringselt kasvada. Kõige populaarsemad on loomulikult sidrunid ja seal peetakse kevadeti isegi suurt Sidrunipidu. Menton asub Nizzast 30 kilomeetri ja 45-60 minutilise bussisõidu kaugusel. Bussipileti hind on 1,50 eurot.

2018-07-28 16_14_21.839

Omaette vaatamisväärsus on kindlasti ka Mentoni vanalinn. Sealsed kitsad tänavad ja värvilised majakesed on imearmsad. Suurepärane vaade mägedele ja promenaadile avaneb kusjuures imeilusast surnuaiast, kuhu jõudmiseks tuleb läbi vanalinna kitsukeste tänavate treppe pidi üles ronida. Tegelikult pääseb sinna ka autoga, aga vanalinnas jalutamine on seda väikest katsumust väärt.

2018-07-28 16_22_55.329

Linnapeal ringi uudistades võib iga nurga peal näha kõikvõimalikke tsitruselistega (eelkõige sidrunitega) seotud tooteid – värsket pressitud sidrunimahla, sidrunijäätist, sidruniga oliiviõli ja äädikat, lemoncellot, sidrunitest seepe ja küünlaid ning palju muud. Kohalikud tõepoolest oskavad sidrunitest kõike teha 😀

Mentonis on ka täitsa ilus rand, kus tasuks võimaluse korral kindlasti ujumas käia ja natukene päikest nautida. Sealses rannas on kusjuures isegi mõtet snorgeldada, sest kivide vahel võib ujumas näha täitsa toredaid kalakesi. Kindlasti ei saa seda võrrelda mõne kauge ja eksootilisema paiga elukatega, aga sellegipoolest on neid tore jälgida.

GPTempDownload-4

Jean Cocteau (prantsuse kirjanik, kunstnik ja filmilavastaja) tõelised fännid peaksid samuti sammud Mentonisse seadma. Nimelt on linnakeses koguni kolm temaga seotud vaatamisväärtust  –  Jean Cocteau muuseumning tema poolt dekoreeritud bastionja kabel abiellumiseks.

Mina usun, et Mentoniga tutvumiseks piisab täiesti ühest päevaks, kuid kindlasti leiaks seal tegevust ka 2-3 päevaks. Kui peamine plaan ei ole just iga päev hommikust õhtuni rannas päikest võtta ja ujuda (mis on kusjuures samuti üks väga hea plaan), siis võib seal kauem olles natukene igav hakata. Samas on alati võimalus Mentonist oma nö baas teha ja erinevatel päevadel külastada nii Eze külakest, Monacot kui ka Nizzat. Niimoodi tuleb kokku kenasti üks mõnus nädalane puhkus Prantsuse Rivieras.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.