Mida teha Gibraltaril?

Gibraltar on 6,87km² suurune jupike Inglismaad Hispaania külje all, Pürenee poolsaare tipus. Tegemist on ühe imeilusa ja huvitava kohaga, mis on kohe kindlasti külastamist väärt. Seal elutsevad kusjuures ka Euroopa ainsad vabas looduses elavad ahvid (magotid)! Eestlaste seas on väga populaarne Lõuna-Hispaanias puhkamine ja seega soovitan järgmisel korral siia kanti sattudes ka üle piiri Gibraltaril ära käia. 

Kohad, mida tasub Gibraltaril kindlasti külastada

1.”The rock” ehk 426 meetri kõrgune lubjakivikalju, mille otsas elutsevad Euroopa ainsad vabas looduses elavad ahvid! Kalju otsas on looduskaitseala, mis on täis erinevaid vaatamisväärsusi. Kindlasti tasub lisaks kalju otsas elavatele ahvidele pilk peale visata ka kalju sisemusse kohandatud täiesti toimivale kontserdisaalile, koobastele, Moori kindlusele ja erinevatele tunnelitele. Külastada on võimalik näiteks ka Teise maailmasõja aegseid tunneleid ja klaasist põrandal kõndides enda alla jäävat vaadet nautida. Kalju külastamiseks on erinevaid võimalusi ja korraldatud tuure ja igaüks leiab kindlasti endale parima variandi. Kindlasti tasub aga meeles pidada, et isegi ise üles matkates tuleb siiski atraktsioonide külastamise eest maksta. Vaid ahvide vaatamiseks ning vaadete nautimiseks piletit vaja ei ole. Täpsemat infot erinevate võimaluste kohta leiab SIIT.

2. Alameda botaanikaaeda ja selle loomaparki külastades on võimalik nautida imelist loodust ning tutvuda näiteks leemurite, magotite, gekode, iguaanade, papagoide ja kilpkonnadega. Loomapargi piletihinnad on kättesaadavad SIIN.

3. Rahvaste Ühenduse ehk Commonwealth park avati alles 2014. aasta 12. juunil ning see on üsna linna südames asuv imeline roheala, kus on mõnus raamatut lugeda ja ümbritsevat jälgida.

4. Ocean Village on sadamakompleks, kus on lisaks ilusate kaatrite, paatide ja kortermajade vaatamisele võimalik ka süüa, šopata ja kasiinot külastada. 

5. Linna peatänavalt leiab kõik brittide lemmikud poed ja söögikohad. Olemas on Marks&Spencer, Next, Topshop, Morrison’s, Waitrose jne. Pärast šoppamist on väga mõnus maha istuda ja üks korralik pubi lõuna teha. 

6. Kindlasti tasub Gibraltarile minnes ka rannas päevitada ja ujuda. Nimelt on Gibraltaril 6 randa (Sandy Beach, Catalan Beach, Eastern Beach, Western Beach, Camp Bay, Little Bay) ja neist populaarsematega saab täpsemalt tutvuda SIIN. Lisaks niisama päevitamisele ja ujumisele tasub seal ka snorgeldada ja huvilistel tasuks uurida ka sukeldumise kohta.

7.  Paadireisid delfiinide ja vaalade vaatamiseks on juba pikka aega turistide lemmikuteks ning neid korraldavad mitmed erinevad firmad. Paadireisid delfiinide vaatlemiseks kestavad tavaliselt umbes poolteist tundi ning hinnad on täiskasvanutele umbes 25 naela ja lastele 12. Täpsemat infot delfiinide ja vaalade vaatlemine tuuridele saab SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.