Mida teha El Nidos?

Meie hotell pakkus võimalust, et nad tulevad meile 600 peeso eest inimese kohta  Puerto Princesa lennujaama vastu ja viivad El Nidosse kohale. Kuna sõit pidi nagunii käänuliste teede tõttu väga pikk olema, siis otsustasime selle variandi kasuks just mugavuse tõttu + nad lubasid meid 5 tunniga kohale viia. Sõit sinna oli tõepoolest üsna mugav ja kohale jõudsime samuti nii nagu lubatud 🙂 Ööbimiseks valisime väikeste majakestega Hadefe Cottages hotelli ja jäime väga rahule. Kõik oma paadituurid võtsime samuti nende kaudu, sest nad pakkusid väga häid hindasid ja meile väga meeldis meie kapten (kõik tuurid olid 1000 peesot inimese kohta).
Kui ma ise enne reisi internetist majutuse kohta uurisin, siis paljud justkui ei soovitanud kohe ‘kesklinnas’ ehk town propertis ööbida, aga tegelikult olid sealsed rannaäärsed hotellid väga normaalsed ja lärmi pärast ei pea eriti muretsema, sest El Nidos pole väga hullu ööelu 😀 Ainus mürarikas koht on Pukka baar. Lastega pole vast mõtet selle kõrval ööbida.  Põhimõtteliselt tuleks aga ikka nö kesklinnale võimalikult lähedal ööbida, sest kõik söögikohad ja ekskursioonide ostmise võimalused on peamiselt seal.

Võimalikud tegevused El Nidos:

Paadituurid A,B,C,D. Kui sul on piisavalt aega, siis mina soovitan kõik neli tuuri võtta, aga kui aega pigem napib, siis julgen soovitada A ja C tuuri. Kui ma ei eksi, siis nii A kui ka C tuuri raames nägime meie näiteks merikilpkonnasid. Nagu eelnevalt mainitud, siis meie maksime kõikide tuuride eest 1000 peesot inimese kohta, aga see on pigem väga hea hind, sest linnas pakutavad hinnad olid 1100-1400 peesot olenevalt tuurist. Kõik tuurid kestsid umbes 9.00-16.00 ja sisaldasid ka rikkalikku lõunat.

Nacpan beach. Imeilus rand, kus võib päevitades ja restoranides süües vabalt terve päeva veeta. Sinna saab nii ise rolleriga kui ka El Nido kesklinnast tricyclega.

Marime-meg beach. Seal rannas saab teha trossisõitu ühele väiksemale saarele ja tagasi, rentida kayakeid ja SUP laudasid, süüa ja loomulikult ka niisama päikest võtta. Selle ranna põhi on samuti mõnusalt liivane ja seega ideaalne ka lastega peredele. Marimegmeg rand on ideaalne päikeseloojangute vaatamiseks!

Surfamine! Surfamiseks parim koht on Duli Beach Resort ja sinna saab samuti vaid rolleriga. Kuna see on Nacpan beachist veel edasi, siis tuleb valmis olla üsna pikalt sõitmiseks. Vahepeal on ‘tee’ üsna olematu ja ekstreemne ning seega peaks inimene end rolleri seljas üsna mugavalt tundma.  Sealne rand on täiesti korallide vaba ja surfilaua rent on 250 peesot 1 tund. Kohapeal saab ka süüa ja juua osta ning niisama võrkkiikedes mõnuleda.

Taraw kalju. Sinna otsa ronimine pidi päris populaarne olema, aga meie kapten hirmutas meid natukene ära. See ronimine pidavat füüsiliselt päris raske olema ja mingeid kinnitusi ei pidavat samuti olema. Lõpuks juhtuski kuidagi nii, et meie sinna ei jõudnud.

Nagkalikalit kosk. Kahjuks ei olnud meie El Nidos oleku ajal seal vett ja nii polnud meil mõtet sinna minna. Oslobis olev kosk ei pidavat sellele võrdväärne olema, aga tore asi ikka mida näha.

Öö üksikul saarel. Paljud firmad pakuvad ka selliseid paadituure, mille raames on võimalik ööseks mõnele üksikule saarele jääda. Nende poolt on siis tavaliselt kõik vajalik ja endal millegi pärast muretseda pole vaja. Hinnad olid 2000-3500 peesot.

Rendi roller ja sõida ümbruskonnas ringi. Mine käi kohalikul turul puuvilju ostmas ja sõida lihtsalt sellest natukene turistikamast osast väljapoole ja näe, kuidas seal kohalikud elavad. Kindlasti näed sa palmide all magavaid sigu ja kitsemaffiat kuskil teeääres vabalt ringi liikumas. 😀

Minu jaoks oli El Nido meie Filipiinide reisi kõige mõnusam koht, sest peatusime seal pikemalt ja saime tõepoolest lihtsalt kogu seda loodust nautida. Filipiinid on täiesti imelised!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.