Mida teha El Nidos?

Meie hotell pakkus võimalust, et nad tulevad meile 600 peeso eest inimese kohta  Puerto Princesa lennujaama vastu ja viivad El Nidosse kohale. Kuna sõit pidi nagunii käänuliste teede tõttu väga pikk olema, siis otsustasime selle variandi kasuks just mugavuse tõttu + nad lubasid meid 5 tunniga kohale viia. Sõit sinna oli tõepoolest üsna mugav ja kohale jõudsime samuti nii nagu lubatud 🙂 Me ööbisime Hadefe Cottages ja jäime väga rahule. Kõik oma paadituurid võtsime samuti nende kaudu, sest meile väga meeldis meie kapten + saime väga mõistlikud hinnad (kõik tuurid 1000 peesot inimese kohta).

Kui ma ise enne reisi internetist majutuse kohta uurisin, siis paljud justkui ei soovitanud kohe ‘kesklinnas’ ehk town propertis ööbida, aga tegelikult olid sealsed rannaäärsed hotellid väga ok ja lärmi pärast ei pea eriti muretsema, sest El Nidos pole väga hullu ööelu 😀 Ainus mürarikas koht on Pukka baar. Lastega võibolla selle kõrval pole mõtet ööbida.  Aga põhimõtteliselt tuleks ikka nö kesklinnale võimalikult lähedal ööbida, sest kõik söögikohad ja ekskursioonide ostmise võimalused on peamiselt seal.

Võimalikud tegevused El Nidos:

Paadituurid A,B,C,D. Kui sul on piisavalt aega, siis mina soovitan kõik neli tuuri võtta, aga kui aega pigem napib, siis julgen soovitada A ja C tuuri. Kui ma ei eksi, siis nii A kui ka C tuuri raames nägime meie näiteks merikilpkonnasid. Nagu eelnevalt mainitud, siis meie maksime kõikide tuuride eest 1000 peesot inimese kohta, aga see on pigem väga hea hind, sest linnas pakutavad hinnad olid 1100-1400 peesot olenevalt tuurist. Kõik tuurid kestsid 9st umbes 16ni ja sisaldasid ka rikkalikku lõunat.

Nacpan beach. Imeilus rand, kus võib päevitades ja restodes süües vabalt terve päeva veeta. Sinna saab nii ise rolleriga kui ka El Nido kesklinnast tricyclega.

Marime-meg beach. Seal rannas saab teha nii trossisõitu ühele väiksemale saarele ja tagasi, rentida kayakeid ja paddle boarde, süüa kui ka loomulikult niisama päikest võtta. Selle ranna põhi on samuti liivane ehk ideaalne ka lastega peredele. Marimegmeg rand on ka ideaalne päikeseloojangute vaatamiseks!

Surfamine! Surfamiseks parim koht on Duli Beach Resort ja sinna saab samuti vaid rolleri või tricycle’ga. Kuna see on Nacpan beachist veel edasi, siis soovitan sinna pigem ikka ise rolleriga minna. Seda muidugi juhul kui sa tunned, et kaherattaliste seljas kindlalt, sest vahepeal on ‘tee’ üsna olematu ja ekstreemne. Sealne rand on täiesti korallide vaba ja surfilaua rent on 250 peesot 1 tund. Kohapeal saab ka süüa ja juua osta ja niisama võrkkiikedes mõnuleda.

 

Taraw cliff. Sinna otsa ronimine pidi päris populaarne olema, aga meie kapten hirmutas meid natukene ära. See ronimine pidavat füüsiliselt päris raske olema ja mingeid kinnitusiei pidanud samuti olema. Lõpuks juhtuski kudiagi nii, et meie sinna ei jõudnud.

Nagkalikalit kosk. Kahjuks ei olnud meie El Nidos oleku ajal seal vett ja nii polnud meil mõtet sinna minna. Oslobis olev kosk ei pidavat sellele võrdväärne olema, aga tore asi ikka mida näha.

Öö üksikul saarel. Paljud firmad pakuvad ka selliseid paadituure, mille raames on võimalik ööseks saarele jääda. Nende poolt on siis tavaliselt kõik vajalik ja endal millegi pärast muretseda pole vaja. Hinnad olid 2000-3500 peesot.

Rendi roller ja sõida ümbruskonnas ringi. Mine käi kohalikul turul puuvilju ostmas ja sõida lihtsalt sellest natukene turistikamast osast väljapoole ja näe, kuidas seal kohalikud elavad. Kindlasti näed sa palmide all magavaid sigu ja kitsemaffiat kuskil teeääres vabalt ringi liikumas.

Minu jaoks oli El Nido meie Filipiinide reisi kõige mõnusam koht, sest peatusime seal pikemalt ja saime tõepoolest lihtsalt kogu seda loodust nautida.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.