Mida teha Crikvenicas ja selle lähiümbruses?

Meie käisime Horvaatias autoga ja otsustasime just Crikvenica enda peamiseks peatuspaigaks valida. Rentisime seal maja, kuhu saime oma asjad maha laadida ja jagasime siis oma aega Crikvenica ja erinevate päevareiside vahel. Panen kirja enda lemmikud paigad meie reisist. 

Rannas mõnulemine

Peaaegu 2 kilomeetri pikkuse rannaribaga linnarand on küll kivine, aga sellegipoolest väga mõnus. Vette saab minna mugavalt ning soovi korral on võimalik laenutada näiteks vesirattaid või osta üks jahutav mohito. Mitte väga kaugel asuv Balustrada on seevastu mõnusalt liivane ja ideaalne rannamõnude nautimiseks. 

Promenaadil uudistamine

Lisaks paljudele restoranidele on rannaäärsel promenaadil just õhtuti ka palju kohaliku toodangu ja suveniiride müüjaid. Seal on väga tore õhtuti lihtsalt ringi jalutada, erinevate lettide ääres uudistada ja inimesi jälgida.

Paadireis

Õhtuti on Crikvenica promenaad erinevaid laevareise pakkuvate ettevõtete putkasid täis ja nii me ühel õhtul otsustasime endale paadireisi broneerida. Ma kahjuks täpset hinda ei mäleta, aga reis kestis kokku terve päeva ja me külastamise kahte kohta. Lisaks oli hinna sees päris korralik lõunasöök. Esimene peatus oli Rab’is ja teine Baška’s. Mõlemal sihtkohas saime ise ringi uudistada, ujuda ja niisama head seltskonda ja ilma nautida. 

Päevareis Plitvice rahvusparki

Plitvice rahvuspark (asutatud juba 1949a.) on kindlasti üks populaarsemaid sihtkohti Horvaatiasse reisides ja seda täitsa asja eest. Aastas külastab seda kusjuures enam kui miljon inimest! Õnneks on park väga suur ja vähemalt meil mingit ülerahvastatuse tunnet ei tekkinud. Tihti saime ka täitsa omaette jalutada ja loodust nautida. Sealne loodus ja vaated on tõepoolest imelised ja külastamist väärt. 1979. aastast kuulub Plitvice rahvuspark ka  UNESCO maailmapärandi nimistusse. 

Krk’i poolsaar

Meie sõitsime sinna peaasjalikult vaid veelauatamise pärast. Nimelt on seal väga hea ringkaabel veelaua ja veesuuskadega sõitmiseks. Lahtiolekuaegade ja hinnakirjaga saab lähemalt tutvuda siin.  Tegelikult on Krk’i saarel ka palju muud teha. Meie suurt eeltööd ei teinud ja seega jalutasime lihtsalt Krk’i linnas ringi ja külastasime ilusat Frankopani lossi. Auto olemasolul soovitan kindlasti ära käia ka Malinska linnas ja sealsel rannapromenaadil ringi jalutada ning sadamas laevu uudistada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.