Mida teha Barcelonas?

Barcelona on vahemere rannikul asuv Kataoonia pealinn ja seal elab umbes 1,6 miljonit inimest. Koos eeslinnadega elab seal kokku üle 4 miljoni inimese. Barcelona on nii eestlaste kui ka paljude teiste rahvaste seas väga populaarne sihtkoht ja seega tuleks eriti suvisel ajal rahvamassidega kindlasti arvestada. Õnneks on linn siiski piisavalt suur ja seega peaks ka sealses linna rannas igaühe rätiku jaoks ruumi jaguma! 

Nimekiri Barcelona peamistest vaatamisväärsustest: 

Sagrada Familia kirik

Selle Barcelona ja kogu Hispaania ühe populaarseima vaatamisväärsuse arhitekt oli Antoni Gaudí. Sagrada Familia kirik kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja ning seda meistriteost on ehitatud peaagu 130 aastat. Eeldatavasti valmib kirik 2026. aastaks, aga sellegipoolest on pea kogu kirikut võimalik külastada ka praegu (sh krüpti, kuhu on maetud Gaudí ise). Tegemist on ühe väga imelise ehitisega, mis tuleks kohe kindlasti Barcelonasse sattudes üle vaadata.

Güelli park

Güelli pargi kujundas samuti Antoni Gaudí ja sealt leiab nii mehe enda majamuuseumi, draakoni trepid, mosaiikskulptuurid kui ka sambad. Pargi sammastelt avaneb imeline vaade Barcelona linnale ja vahemerele.

Barcelona rannad

Barcelona umbes 4,5 kilomeetrisel rannajoonel asub koguni seitse ilusat randa (Sant Sebastià, Barceloneta, Nova Icària, Bogatell, Mar Bella, Nova Mar Bella, Llevant). Kindlasti leiab igaüks endale nende hulgast just meelepärase.

Boqueria värvikirev toiduturg

Tegemist on Euroopa suurima toiduainete turuga ja väärib kindlasti külastamist ka siis, kui midagi osta plaanis ei ole. Boqueria turg tegutseb juba alates 1836. aastat ja igapäevaselt müüvad seal oma kraami rohkem kui 200 müügimeest. Boqueria turult leiab nii kohalikke kui ka välismaiseid hõrgutisi.

Picasso muuseum

Pablo Ruiz Picasso oli Hispaania kuntsnik, kes oma kujunemisaastatel elas Barcelonas ning sealses muuseumis saab näha tema karjääri algusaegadel loodud eskiise, maale ja keraamikat.

Montjuici purskkaev (Font màgica de Montjuïc)

Tegemist on väga muljetavaldava purskkaevuga, mis oma imelise värvide-, valguse-, liikumise- ja muusikashow-ga meelitab igal õhtul enda juurde tuhandeid turiste ja kohalikke. Montjuici purskkaev kuulub kusjuures ka maailma 10 kõige ilusama hulka. Selle imelise show nautimise eest midagi maksta ei ole vaja – tuleb vaid kohale minna ja seda kõike nautida!

Ciutadella park

Suure tõenäosusega on tegemist Barcelona kõige kaunima pargiga. Sealsel järvel saab sõita paadiga, mänguväljakutel aega veeta ja niisama puudelt varju otsides lõõgustuda. Lisaks tegutseb selles samas pargis ka loomaaed.

La Rambla tänav

La Rambla tänav on arvatavasti Barcelona kuulsaim tänav ning sealt leiab erinevat turistidele suunatud nänni. Mina lasin seal endast ühel toredal onul karikatuuri joonistada, mida vaadates tuleb nüüd iga kord see tore reis meelde. La Rambla on tavaliselt rahvast pungil ja seega väga mõnus seal niisama jalutada ei ole. Rahu ja vaikust otsides tuleks pigem kõrvalisematel tänavatel jalutada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.