Maroko reis – kus me käisime ja mida me tegime

Lõuna-Hispaaniasse sattudes võiks igaüks aega leida ka üle Gibratari väina Maroko külastamiseks. Tuntud surfilinnast Tarifast kestab sõit Marokos asuvasse Tangeri linna vaid umbes tunnikese ja sinna tasub tõepoolest ka vaid päevaks minna. Tangerisse saab võrdlemisi odavalt lennata ka Gibraltaril lennujaamast ning Marrakechi ja Tetuani linnadesse on võimalik lennata Malagast. Praamiga saab mugavalt üle Gibraltari väina ka Algecirasest.

Tangeri sadam

Mul oli Maroko külastamise plaan tegelikult juba ammu peas mõlkunud ning lõpuks sai see koos külla tulnud pereliikmetega nüüd ka ära tehtud. Meist keegi ei olnud varem Marokos käinud ja seega otsustasime esimesel külastusel organiseeritud reisi kasuks. Kui aus olla, siis ma lihtsalt ei viitsinud isegi mingit erilist eeltööd teha ja seega tundus väga mugav nii-öelda paketireis võtta. Meie kasutasime  seda firmat ja ühepäevase paketi maksumus oli 69 eurot inimese kohta. See sisaldas endas praamipileteid, giidi, kohapealset transporti, lõunat ning sissepääsupileteid.

Meie päev pidi algselt umbes 9 tundi kestma, aga nagu siinsele elule omane, siis loomulikult läks meil kauem ja jõudsime 19.30 asemel tagasi Tarifale alles 21 paiku. Mul ei olnud kusjuures õrna aimugi, miks meie päev lubatust pikemaks venis. Selle üle oli meil tegelikult vaid hea meel, sest see võimaldas meil natukene kauem selle ilusa linnaga tutvuda. Valdav osa päevast oli küll organiseeritud, aga õnneks jäeti meile ka umbes poolteist tundi omapäi vanalinnas seiklemiseks. See andis võimaluse erinevate toredate poekeste ja kaupadega tutvumiseks.

Päeva jooksul külastasime me kusjuures nii Sultani paleed, Kasbahi kindlust, Heraklese koobast, Grand Socco turgu kui ka tutvusime Tangeri vanalinnaga. Soovijad said ühe vahepeatuse ajal vaid euro eest ka kaamelitega kiire tiiru teha.  Meie giid oli täiesti suurepärane ning oskas absoluutselt kõikidele mu küsimustele vastata. Ta rääkis kusjuures nii inglise, hispaania kui ka saksa keeles. Kogu päev oli võrdlemisi hästi korraldatud ning ma tõesti üllatusin Maroko puhtuse üle. Vähemalt Tanger oli oodatust nii palju puhtam, rahulikum ja rohelisem. Ma ootasin mingit Egiptuse laadset kogemust, aga reaalsuses oli Tanger vähemalt minu arust väga palju tsiviliseeritum. Hinnad olid samuti väga soodsad ning paljud kasutasid seda võimalust näiteks nahast jalanõude ja erinevate käsitöötoodete ostmiseks.

Ühesõnaga meeldis mulle Maroko väga ja ma soovitan kahe käega kõikidel huvilistel seal ära käia. Selline ühepäevane reis on ideaalne võimalus Marokoga põgusalt tutvumiseks ning selle põhjal saab igaüks ise otsustada, kas nad sooviksid selle riigiga tulevikus ka põhjalikumalt tutvust teha.  Ma ise tahaks järgmisena vähemalt paariks päevaks Marrakechi seiklema minna.

Kas teie olete Marokos käinud? Mis teile meeldis või ei meeldinud?

3 Replies to “Maroko reis – kus me käisime ja mida me tegime”

    1. Oi kui lahe! Milliseid linnasid sa Marokos soovitaksid? Äkki oskad öelda, kas Marrakech on külastamist väärt?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.