Mandariinipuu napp pääsemine

Sel aastal tõi jõuluvana mulle muuhulgas ka mandariini – ja sidrunipuu. Kahjuks ei saanud Virsik aru, et tegemist on minu puude ja mitte tema liivakastiga ning uue aasta alguses jäi ta meile vahele mandariinipuule siristamisega.  Mind küll hoiatati, et kassi piss on puule väga halb ja  peaksin igaks juhuks kohe mulla ära vahetama. Alguses ma plaanisingi seda teha, aga kuidagi jäi see sinnapaika.

Paar nädalat tagasi märkasin nüüd, et samal ajal kui sidrunipuu juba õitseb on mandariinipuu lehed kuidagi naljalt krussi tõmmanud ja midagi oleks justkui valesti. Otsustasime lõpuks mulla ära vahetada ning juba kolm päeva hiljem olid lehed palju paremad. Tundub, et kassi piss tapab tõesti kõik. Kuna mul praegu kuskilt natukene suuremaid kive võtta pole, siis panin tühjad lillepotid puude potidesse, et Virsik sinna rohkem ligi ei tikuks.

Samal päeval istutasin ka basiiliku rõdule ja panin tilli seemned mulda. Mingi aeg tagasi avastasin, et Virsik käib mu draakonipuud närimas ning seetõttu sai talle ka kassimuru kasvama pandud.  Natukene peame veel ootama selle kasvamist, aga loodetavasti piisab sellest talle ja ta hoiab seega minu teistest taimedest eemale.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.