Madridi transpordikaardi tellimine

Igapäevaselt Madridis ühsitransporti kasutades tasub endale kindlasti SIITtellida kohalik transpordikaart. Eriti mõistlik on selle tellimine kui oled 25 aastane või noorem, sest siis saab vaid 20 euro eest kuus piiramatult Madridi maakonnas sõita metroo, bussi ja rongiga (va renfe rongid). Alates 27 eluaastast varieerub hind vastavalt tsoonidele. Laadimine toimub igakuiselt ja kui mõni kuu ei ole sõitmist, siis ole vaja ka kaarti laadida. Kaardi  tegemine maksab 4 eurot.

Lehele jõudes tuleb esimesena valida, kas soovid tavalist transpordikaarti, 4-6 aastastele mõeldud kaarti või aastast (arvan, et sel juhul tuleb kogu aastane summa ühe korraga maksta). Mina vajutasin esimese rea peale, sest soovisin tavalist igakuise maksega kaarti.

Screen Shot 2018-08-12 at 14.58.58

Järgmisena tuleb valida, kas oled vahemikus 7-25 või üle 26 ja rohkem. Viimane variant on seotud mingisuguse kohaliku tööhõive programmiga.

Madridi transpordikaardi tellimine

Edasi tuleb nimekirjast endale sobiv isikut tõendav dokument valia ja seejärel valida EST (juhul kui dokument on välja antud Eestis) ja ning lisada dokumendi number. Eestlaste jaoks on alguses arvatavasti kõige mugavam kasutada enda passi (pasaporte).

Screen Shot 2018-08-12 at 14.59.43

Pärast dokumendi numbri sisetstamist tuleb valida, kas soovid kaardi taotlemiseks vajalikud dokumendid täita arvutis või kohapeal.

Madridi transpordikaardi tellimine

“Iniciar solicitud on-line” peale klikates avaneb selline vaatepilt ja seal on võimalik kõik ära täita ning pärast maksmist ja kohaletoimetamise viisi valimist jääb üle vaid kaarti ootama jääda.

Screen Shot 2018-08-12 at 15.03.04

“Pedir cita previa” peale vajutades saate endale sobiva kontori ja kuupäeva valida.

Madridi transpordikaardi tellimine

Pärast soovitud kontori ja kuupäeva valimist avaneb selline vaatepilt. Juhul kui valitud kuupäeval on kõik ajad kinni, siis tuleb lihsalt mõni teine päev valida.

Madridi transpordikaardi tellimine

Seejärel tuleb lihtsalt sisestada enda e-maili aadress ning kohalik telefoninumber ning aeg kinnitada. Siin on olemas ka nimekiri dokumentidest, mis on vaja endaga kaasa võtta. Lisaks saadetakse aja kinnitus ja muu info ka meilile.

Kaasa tuleb võtta aja kinni panemisel kasutatud dokument ja selle koopia (üldjuhul siis pass + selle koopia). Lisaks on võimalik saada ka mingeid soodustusi puudega inimstel ja suure perekonna liikmetel, aga nende kohta ma suurt midagi rääkida ei oska. Kohapeal tehakse teist kiiresti ka pilt ning pärast 4 euro tasumist saate kohe ka kaardi kätte.  Lihte!Screen Shot 2018-08-12 at 15.19.50

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.