Madridi toiduturud

Madridis on palju erinevaid toiduturge, kus on väga mõnus sõpradega kokku saades istuda, lobiseda ja melu nautida. Üldiselt on need turud üles ehitatud nii, et kõik kohad on erinevad lette täis ning nende vahel istumiskohad, kuhu saad pärast erinevatest putkadest kokku ostetuga istuma minna. Teen väikese kokkuvõtte nendest turgudest, kus ma ise käinud olen 🙂

Mercado De San Miguel on minu poolt külastatutest arvatavasti kõige populaarsem turistide seas, sest see asub kohe Plaza Mayori väljaku kõrval.  Tegemist on pärast kuue aasta pikkust renoveerimist 2009. aastal avatud turuga, kus on väga mõnus õhkkond. Kahjuks on turg õhtuti ja nädalavahetuseti tihti nii rahvast täis, et ühe leti juurest teise juurde minek võib ostutuda üsna vaevaliseks (istuma pääsemisest rääkimata). Sealt saab osta kohvijooke, sangriat, paellat, empanadasid, erinevaid koogikesi, mereande jne. Turul on isegi tohutu kallite puuviljade ja mereandide lett 🙂

28946437_1943368905704577_1714075722_o

Mercado De San Fernando turg keskendub pigem alkoholile ja väga-väga vaba õhkkonnaga.  Tegelikult saab seal loomulikult ka midagi hamba alla, aga peamine rõhk on siiki alkoholil. Seal on kokku 55 erinevat poodi. Näiteks on seal üks väga hea valikuga õllepood, barbershop ja isegi kingaparandaja. San Fernando turul märkasin ma esimest korda, kui tavaline on siin laste kõikjale kaasa võtmine. Ilma naljata oli seal viimasel korral ca 20 last keset laudade vahelist platsi põrandal mängimas.

Mercado De San Illedonso asub ühel heal kesklinna šopingutänaval Fuencarralil. See turg on vist üks minu lemmikutest. Tegemist on kolmekorruseline turuga, kus esimesel väiksemal korrusel on vaid söögiputkad, teisil söögiputkad + baar ning kolmandal vaid baarid. See turg on vist minu lemmik just atmosfääri poole pealt. Õhtuti umbes alatest 21st on istuma saada pigem keeruline, aga siiski võimalik.

IMG-4501

 

Mercado De San Antoni turu esimesel korrusel saab osta smuutisid, liha, erinevaid maiustusi jne. Teisel korrusel on erinevate toitude ja jookide letid ning kolmandal restoran. Tegelikult on ka teisel korrusel ka üks iseseisev söögikoht, kuhu ei ole lubatud lettidelt ostetut kaasa võtta. Sellel kohal on ka väga mõnus väliterass ja super head nachod!

Mercado De Anton Martin turul saab osta värskeid puuvilju ja saiakesi, erinevaid lihasid, mereande, oliive jne. Lisaks on turulettide vahel ka mõned söögikohad,  kust saab osta sööke, jooke ja snäkke.

IMG-4550

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.