Loomade päästekeskus

Kõik Lõuna-Hispaanias elavad ja siia puhkama tulevad inimesed peaksid kindlasti muuseas külastama ka Zoo de Castellar loomade päästekeskust. Mulle küll tohutult meeldib erinevates lemmikloomaparkides ja loomaaedades käia, aga kahjuks jääb liiga tihti pärast külastust natukene mõrk maitse suhu. Seekord ei suutnud ma aga ära imestada, kui normaalsel viisil ühte loomaparki pidada saab! Kõik töötajad olid meeletult sõbralikud, jutukad ja abivalmid ning loomadel tundus tõepoolest hea elu olevat.

Castellari loomade päästekeskuses tegutseb juba alates 1998. aastast ja sinna sattunud loomad on ametivõimude poolt päästetud mustale turule sattumast. Selline eraalgatuslik loomapark tekkis puhtalt vajadusest, sest keegi pidi ju nende loomade eest edasi hoolitsema ja kuskile tuli nad panna. Päästekeskus avas oma uksed avalikkusele 2002. aastal sooviga külastajatele pakkuda väheke teistsuguse loomaaia kogemust. Tänapäeval on sinna lisaks ametivõimude poolt päästetud loomadele toodud ka erinevaid taluloomi. Peale päästetud loomadele teise võimaluse pakkumist on nende eesmärgiks ka loomade inimestele lähemale toomine. Just seetõttu ongi sinna kogutud ka selliseid nö sotsiaalsemaid loomi, keda inimesed saavad vabalt puudutada ja toita ilma neid traumeerimata.

Minu arust elasid sealsed loomad tõepoolest head elu (vähemalt pealtnäha) ja lähemalt sai uudistada üldjuhul tõesti vaid neid, kes ise uudishimu üles näitasid (linnud, kitsed, jänesed, merisead, haned). Näiteks sai külastada suurt erinevate lindude ala, kus papagoid soovi korral ise sulle terade söömiseks peale lendasid. Samuti sai toita näiteks ka kitsi ja jäneseid. Ma siiralt soovitan kõigil siia kanti sattuvatel inimestel Castellari loomapargist läbi käia! Täiskasvanu pilet maksis 17 eurot ja lapse oma 11 eurot. Täpsemalt saab nende kohta lugeda siit. Lõpetuseks lisan siia ka hunniku toredaid pilte!

One Reply to “Loomade päästekeskus”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.