Lennundusmuuseum (Museo Del Aire) – 14km Madridist

Käisime täna sõbra soovitusel lennundusmuuseumis (Museo Del Aire) ja täitsa lahe oli. Oleksime muidu tsikliga läinud, aga Peeter on veel meie juures ja seega otsustasime ühistranspordi kasuks. Atocha Renfe peatusest lennundusmuuseumi lähedal asuvasse peatusesse rongiga saamiseks tuleb välja käia 1.70 eurot ühe otsa eest. Sõit ise kestab umbes 35 minutit. Cuatro Vientos peatusest on lennundusmuuseumini vaja veel umbes 3 kilomeetrit jalgsi mööda väga mõnusat metsatukka jalutada.

Minu suureks üllatuseks oli lennundusmuuseum palju suurem kui ma olin arvanud ja sissepääsu eest keegi raha ei tahtnud. Hoovipeal on peamiselt suured lennukid ja kopterid ning angaarides väiksemad. Kokku on 7 angaari ja kõik need on täiesti täis erinevaid lennumasinad. Kokku on inimestele vaatamiseks umbes 150 erinevat lennumasinat. Kohati oli päris jube vaadata, kuidas ja millega vanasti lennati. Hoovipeal on ka väike kohvik, kus tegime kiire kohvipausi. Kokku võib umbes 2 tundi arvestada muuseumi külastamiseks.

Muuseum on avatud teisipäevast pühapäevani kell 10.00-14.00. Kodulehel andmetel on nad terve augusti suletud. Sissepääs on kõigile tasuta.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.