Kust linna vaateid nautida?

Faro de Moncloa

Tegemist on 1992. aastal ehitatud ülekandetorniga, mis on kohandatud inimestele külastamiseks.  Torn ise on 110 meetri kõrgune, aga vaateplatvorm asub 92 meetri kõrgusel.  Sealt on suurepärane vaade linnale ning hea ilma korral on näha ka Sierra de Guadarrama mägesid. Alla 6 aastased saavad sisse tasuta, pensionärid ja 7-14-aastased 1,5 euroga ning ülejäänud 3 euroga.

IMG_2280.jpeg

Circulo de Bellas Artes 

Maja katusele jõudes on võimalik endale baarist näiteks pokaal veini osta ning ühel paljudest mõnusatest diivanitel lösutades vaadet nautida. Eriti uudishimulike jaoks ka akendesse piilumiseks binokklid. Suvisel ajal on tegemist väga populaarse kohaga ilma ja vaadete nautimiseks. Sissepääs täiskasvanutele 4€ ning lastele ja õpilastele 3€.

IMG_2592.jpeg

Teleférico 

Teleférico näol on tegemist köisrauteega, kust on võimalik Madridi vaateid umbes 40 meetri kõrguselt nautida.Köisraudteel sõidab kokku 80 gondlit, millest üks mahutab korraga 4 täiskasvanud inimest. Kahe jaama vahe on umbes 2,5 kilomeetrit ja ühe otsa läbimiseks kulub 11 minutit. Meie otsustasime sõita ühe otsa, et saaksime pärast pargis ringi jalutada. Sõidu jooksul avanes võimalus nautida imelisi vaateid linnale ja selle suurimale pargile. Teine jaam asubki keset Casa de Campo parki. Meie võtsime pärast sõitu kohvikust teed ning jalutasime pool tunnikest läbi pargi esimese metroopeatuseni. Teepeal kohtasime hulgaliselt jäneseid, kes pargis omi asju ajasid. Ühe suuna pilet maksab täiskasvanutele 4,50 eurot ning mõlema suuna eest küsitakse 6 eurot. Kuni 12-aastaste ja üle 65-aastaste piletid maksavad vastavalt 4 ja 5 eurot ning alla 4-aastastele on sõit tasuta.

teleferico-1615382_1920.jpg

Külastamist väärt kohad, kuhu me ise veel jõudnud ei ole: Cibelles viewpoint, Madrid Río viewpoint

0 Replies to “Kust linna vaateid nautida?”

  1. Pingback-viide: Casa de Campo park

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.