Kus Madridis šopata?

Suured kaubanduskeskused on üldiselt kesklinnast pigem eemal, aga see ei tähenda, et linnas šoppamata jääks. Linn on täis erinevaid poode ja igaüks peaks midagi enda maitsele leidma.  Kesklinnas on mitmeid El Corte Ingles kaubamaju ning natukene eemal ka centro comercial Principe Pio. Gran Via ja seda ümbritsevad tänavad samuti täis erinevaid poode. Näiteks on Gran Vial suur 5-korruseline Primark, Mango, H&M, Stradivarius jne. Fuencarrali tänaval (just Gran Via poolses otsas) on näiteks 3-korruseline odavate spordiriiete pood Decathlon, Tommy Hilfiger, Foot Locker, Michael Kors, Sephora, Sfera, Pimkie, NYX ja MAC kosmeetikapoed jne. Gran Vialt mööda Montera tänavat alla Soli väljaku poole liikudes on samuti palju erinevaid kohalikke poode.

Soli väjakult või Gran Vialt saab umbes poole tunniga number 2 metrooga suurde Las Rosas kaubanduskeskusesse. Seal on samuti kino, palju erinevaid söögikohti jne.

 

Lisaks on olemas ka Las Rosas Style Outlet (ei ole eelmise kohaga üksteisele lähedal!). Seal on palju erinevaid odavaid outlet poode (Pepe Jeans, Tommy Hilfiger, Adidas, Converse, Nike jnejne). Ma sain sealt endale Tommy Hilfigeri ketsid natukene vähem kui 30 euroga. Parim viis sinna saamiseks on Soli väljakult metrooga number 3 sõita  Moncoa peatusesse ning sealt võtta buss number 645. Kokku võtab see aega umbes 45 minutit.

Soli väljakult umbes 30 minutilise metroosõidu kaugusel lõuna poole (liin number 1) asub suur La Gavia kaubanduskeskus. Pärast metroosõitu tuleb veel umbes kilomeetrike ka kõndida. Mulle tundub, et La Gaviast leiab praktiliselt kõike… Näiteks on see ühendatud ka suure IKEA poega ning nii võibki sinna minnes päev käest ära kaduda 🙂

Umbes 40 minutilise metroosõidu kaugusel (liinid 1+9) Soli väljakust põhja poole jääb La VaguadaTegemist on piisavalt suure kaubanduskeskusega, et seal hommikupoolikut veeta ning samas piisavalt väikesega, et seal uudistades ära ei eksiks.

Kaubanduskeskuse, kuhu ma ise veel jõudnud ei ole, aga mitte kohta ma olen nii palju head kuulnud on Madrid XanaduÜtlen ausalt, et ilma autota tundub sinna üsna tüütu ja ajakulukas minna ja sellepärast ma sinna veel jõudnud ei olegi. Samas tahan ma sinna kindlasti lähiajal minna, sest lisaks kõikidele poodidele ja restoranidele on Madrid Xanadu kaubanduskeskuses ka näiteks suusakeskus, bowling ja mini golf.