Kus Madridi lähedal matkata?

1.Cercedilla

Madridist umbes 55 km kaugusel asuvas Cercedillas on palju erineva pikkuse ja raskusastmega matkaradu. Näiteks on kohapeal olemas ~5 km pikkune Camino de Agua matkarada ja ~9km pikkune Los Miradores. Kohapeale on üsna mugav minna ka bussi või rongiga, sest mitmed matkarajad algavad kohe rongijaama kõrvalt.  Linnakeses on olemas ka mitmeid restorane, kuhu on hea pärast sööma minna.

 

2. Patones de Arriba

Patones de Arriba on Madridist umbes 75 km kaugusel asuv väikelinn, mille ümbruses on mitmeid kauneid matkaradu. Linnas elab vaid umbes 500 inimest, aga on turistide seas väga populaarne. Parkimiskoha leidmiseks tasub kohale minna üsa varakult või broneerida lõuna mõnes restoranis, kes pakub klientidele parkimist. Viimasel ajal ongi linn rohkem tuntud oma väga laia restoranide valiku tõttu. Jääb mulje, justkui tegutseks igas teises majas mõni toitlustusettevõte. 😀 Matkamise poole pealt on väga populaarne on 10 kilomeetri pikkune Cancho de la Cabeza rada, kust avaneb ilusa ilma korral hea vaade Madridile. Ülevaatlik matkaradade nimekiri asub SIIN.

3. La Pedriza

Cuenca Alta Del Manzanares rahvuspargis asuv La Pedriza on Madridist vaid umbes 65 km kaugusel. Seal kandis on üldse väga palju matkaradu, kust avanevad imelised vaated kaljudele ja järvedele ning on võimalik kohata ka näiteks mägikitsesid. Rahvuspargist kirjutasin pikemalt ühes oma hiljutises postituses SIIN.

 

4. Hoyo de Mazanares

Umbes 40 minutilise autosõidu kaugusel Madridist asub Hoyo de Mazanarese linn, mis on väga mitmete matkaradade alguspunktiks. Ühistranspordiga sinna kahjuks mugavalt ei saa. Autoga linna jõudes tuleb vaid jälgida parkla silte ja pärast parkimist endale  sobiv matkarada välja valida. Kindlasti tasub pärast ühes linna paljudest söögikohtadest keha kinnitada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.