Erinevat tüüpi külalistest

See ei ole vist küll kellelegi enam mingi uudis, aga mulle väga meeldivad inimesed ja ma üldiselt naudin täiega seltskonnas olemist. Ma olen kohe kindlasti seda tüüpi inimene, kes saab toredate kaaslastega koos olemisest ja tegutsemisest peaaegu alati mingi mõnusa energiasüsti. Nii Madridis elades kui ka Gibraltari piiri äärde kolides leidsin ma endale küll üsna kiiresti mitmeid uusi sõpru ja tuttavaid, aga mitte miski ei asenda Eestisse jäänud kalleid inimesi. Minu suureks rõõmuks on neist paljud viimase pooleteise aasta jooksul meile ka külla jõudnud! Suure tõenäosusega ei ole meil kummalgi mingit suurt koduigatsust tekkinud just seetõttu, et meie sõbrad ja pereliikmed on päris mitmel korral võtnud vaevaks meile külla tulla. Me oleme oma uues kodus Gibraltari piiri ääres tegelikult vaid napilt 5 kuud elanud, aga isegi selle lühikese aja jooksul on koguni 6 sõpra meie juures käinud. Üks neist on isegi kahel korral meie juurde jõudnud ja järgmised külalised saabuvad juba umbes kahe nädala pärast! Nii tore! 🙂

Ma ei väsi vist kunagi meie imeilusast vaatest!

Madridis elades käis meil päris palju külalisi. Ma julgen pakkuda, et aasta peale jagatuna ei möödunud vast ühtegi kuud, kus keegi poleks meil külas käinud. Pean tunnistama, et tegelikult oli see kohati natukene väsitav, aga endale olulistest inimestest eemal elades hakkad nendega koos veedetud aega vist päriselt ka rohkem hindama. Inimesed on meile külla tuleku peale raisanud nii raha kui ka kulda väärt puhkusepäevi ning selle peale mõeldes tekib paratamatult midagi tänu- ja süütunde vahepealset. Otseloomulikult tahtsin ja tahan siiani omalt poolt teha kõik, et neil oleks meie juures võimalikult tore. Madridis elades ma palgatööl ei käinud ja seega nautisin üldjuhul ikka täiel rinnal lähedastele oma uue kodulinna tutvustamist. Nii põnev oli neile enda uut elu tutvustada ning koos uusi lemmikuid kohvikuid ja parke külastada.

Tegelikult tahtsin ma täna hoopis natukene erinevat tüüpi külalistest rääkida. Nimelt käituvad inimesed reisidel olles väga erinevalt ja vähemalt minul on seda alati põnev jälgida. Üks osa külalistest ootavad ja eeldavad, et nendega igapäevaselt üsna intensiivselt tegeletakse ja kõik ette-taha ära tehakse. Hommikul ärgates uurivad nad hommikusöögimenüü ja saabuva päeva plaanide kohta. Teinekord võivad isegi ära unustada, et nõud ei liigu iseenesest nõudepesumasinasse ning märg pesu ei pane end ise rõdule kuivama. Ma saan tegelikult aru küll, et puhkusel olles võivadki sellised asjad teinekord ununeda ja seega olen vajadusel alati otse välja öelnud, kui ma mingites tegevustes abi saada loodan. Üldjuhul tulevad kõik siiski ise selle peale, et teinekord nõud nõudepesumasinast välja võtta või juba üle ääre ajav prügikast tühjaks teha. Eks inimesed on ju tegelikult enda igapäevaelus samuti harjunud väga erinevate kohustustega ja seega ei saa kellegi pahaks panna kui nad tõesti ei tule selle peale, et end näiteks söögi tegemisel appi pakkuda.

Sõpradega Gibraltari kalju otsas

Teine osa külalistest saavad aru, et teiste elu ei jää nende saabudes seisma ning igapäevatoimetuste ja kohustuste kõrvalt üldjuhul lihtsalt ei jää väga palju aega kellegi pidevaks lõbustamiseks. Samas on näiteks mu ema ja ämm sellised, kelle külaskäikude ajal ei pea ma ise praktiliselt üldse koduste toimetuste peale mõtlema ja teinekord hakkab seetõttu isegi natukene piinlik. 😀 Justkui oleksin ma ise puhkusel, kus kõik minu eest ette ja taha ära tehakse. 😀 Aktiivsemad külalised suudavad täiesti vabalt ise enda päevasid sisustada ning küsivad vaid nõu kindlasti külastamist väärt paikade kohta. Vahel valmistavad nad isegi üllatuseks õhtusöögi ja üleüldse on nendega väga lihtne hakkama saada. Saan rõõmuga öelda, et valdav enamus meie sõpradest ongi just täpselt selliseid. Võib-olla just seetõttu mulle külalised nii väga meeldivadki. 😀

Madridis elades sain ma alati külaliste saabudes enda graafikus asjad ümber mängida ja seega suuresti vaid neile pühenduda. Nüüd tööl käies ei ole see kahjuks enam lihtsalt võimalik. Pean tunnistama, et mul on juba ette kerged süümepiinad, et ma pean ka oma peagi külla saabuvate pereliikmete siin oleku ajal tööl käima. Õnneks on mu tööpäevad vaid 5-tunnised ja seega peaks meil ikkagi piisavalt aega erinevateks toredateks ühisteks väljasõitudeks olema.  Olen vaikselt ka erinevaid plaane kirja pannud ja usun, et me lähme koos näiteks päevaks merele delfiine ja vaalasid vaatama ning sõidame praamiga Marokosse. See kõlab nüüd küll võib-olla isegi liiga ninnu-nännult, aga mul on tegelikult ka niivõrd hea meel, et meie eludes on sedavõrd palju inimesi, kes võtavad vaevaks külla tulla!

Lisan siia lõpetuseks mõned pildid möödunud nädalavahetusest, mil me külla tulnud sõbraga meie kandis ringi sõitsime. Laupäeval oli ilm küll kahjuks üsna pilvine ja tuuline, aga pühapäeval paistis õnneks taaskord päike.

Millised külalised on teie sõbrad ja pereliikmed? Kas teile üldse meeldib kui inimesed pikemat aega teie juures peatuva? Millised külalised te ise olete?

4 Replies to “Erinevat tüüpi külalistest”

  1. Meil on Rumeenias elades samuti igal aastal mitu portsu külalisi käinud ja nõustun sinuga absoluutselt – inimesed on erinevad ning ka kõige lähedasemad inimesed võivad reisil olles hoopis teistmoodi käituda kui omas keskkonnas. Meilt küll keegi menüüd pärinud ei ole, aga paar harva korda olen mõelnud küll, et kas see võtaks külalisel tüki küljest kui ta ise abi pakuks. Selles suhtes olen nii häbelik, et ise muidugi midagi ei ütle ja mõtlen, et las siis külalisel olla 100% puhkus. 😀 inimesed on sama kallid ikka ja omavahel mingeid pingeid see ei tekita.
    Ise proovin ma olla selline külaline nagu ma tahaks, et minu külalised oleks ehk maksaks vahel ise poes, aitaks nõusid pesta ja maksaks vahel ise restoarve külalislahkuse eest.

    1. Nii hea on lugeda, et keegi veel minuga sel teemal samamoodi mõtleb! 😀

  2. Me elame Budapestis ja ka käib ja tuleb üha rohkem külalisi. Aga ma ise selline, et panen kõik tööle kui vaja midagi teha. Palun abi ja küsin lihtsalt, et kes prügi välja viib. Aga meil ka vaid väga lähedased käinud ehk julgen vajadusel ka veits bossy olla 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.