Kuidas tsikkel jõuludeks palmi alla sai

Plaan jõuludeks tsikkel Madridi organiseerida tekkis tegelikult juba mõned päevad pärast siia kolimist, sest ilm on sõitmiseks lihtsalt suurepärane enamuse aastast.  Novembris Virsikule Eestisse järele minnes hakkasin päkapikkudega läbirääkimisi pidama. Ma teadsin, et midagi on tsikklil vaja korda teha, aga polnud päris kindel, mis see miski on.  Lõpuks sai tänu äiale tsikkel ühe tuttava juurde kontrolli ja remonti viidud.

Eestis olles esitasin firmadele transpordi jaoks hinnapäringuid ja uurisin võimalusi ka  tuttavatelt. Lõpuks saime kokkuleppele ühe transpordifirma omanikust tuttavaga. Ainus aga oli see, et tsikklile tuli transpordiks kast ümber ehitada.  Mina olin sel ajal juba tagasi Hispaanias kui äiapapa sellega tegeles. Lisaks tsikklile mahutas ta kasti ka meie varustuse, mõned riided, tolmuimeja ja natukene Eesti nänni.

Photo 14-12-2017, 15 59 11

Vaid päev enne tsikkli uuele kodumaale tulemise seiklust hakkasin ma ülevaatuse peale mõtlema . 🙂 Õnneks kestab ülevaatus juulini, sest reaalsuses oli tsikkel selleks ajaks juba pakitud ja enam poleks suurt midag teha nagunii saanud. Ideaalis oleksin võinud sellise asja peale nagu ülevaatuse kontrollimine ka varem tulla, aga kuna peame tsikkli siin nagunii poole aasta jooksul arvele võtma, siis lõppkokkuvõttes suurt vahet ei ole.

Tsikkel jõudis Hispaaniasse vähem kui nädalaga. Alguses lootsin, et transpordifirma saab tsikkli meile kodu juurde toimetada, aga reaalsuses tuli sellele ise linnast väljas asuvasse lattu järele minna. Ühe kohaliku sõbra ema abiga leidsime kaks kaubikuga meest, kes olid nõus meid 100 euro eest aitama. Alguses tundus see summa tohutu röövimisega, aga tegelikult kulus neil päris mitu tundi kogu selle tsirkuse jaoks.

Laoplatsil oleksime saanud tsikkli koos kastiga ilusti kaubikusse lasta tõsta, aga kuna kodu juures sellist võimalust ei ole ja garaaži tõstmine ilma poleks reaalne , siis hakkasid nad vaesekesed kohapeal kasti lammutama.  Pärast tunnikest saime tsikkli ja asjad kaubikusse ning teekond koju võis alata. Maja ees lugesin neile sõnad peale, et masin tuleb ettevaatlikult kaubikust maha tõsta, mitte pauguga vastu maad lasta. Minuetteruttava pragamise peale otsisid nad tänavalt veel kaks meest ja niimoodi nad neljakesi tsikkli vaikselt maha tõstid ja garaaži veeretasid. Samal ajal tõstime me Cathyga ülejäänud asju kordidori.

Photo 14-12-2017, 16 10 29

Samal ajal oli meil üks sõber Eestist külas ja tema peamine ülesanne oli kindlaks teha, et mu kallis kaasa ebasobival ajal koju ei tuleks. Nii läksid nad kohe pärast tööd mingit Star Warsi näitust vaatama ja sööma ning hakkasid kodu poole tulema vaid pärast seda lubavat sõnumit.

Seda ma kartma ei pidanud, et tsikkel vahepeal kogemata üles leitaks, sest garaaž on maa all ja sinna tal asja pole. Küll aga kartsin ma pidevalt ise end sisse rääkida. Ülejäänud Eestist tulnud niiskust kannatavad asjad sain panna keldrisse ja teised pidin peitma korterisse. Suur osa asjadest mahtus õnneks kohvrisse.

Alguses oli mul kindel plaan kingituse kätte andmisega oodata jõuludeni, aga kuna sellise saladuse hoidmine tekitas minus parasjagu ärevust ning põhjustas magamata öid, siis vaid mõni päev hiljem otsustasin öösel kolme ajal baarist tulles talle kingituse kätte anda. Mulle tundus, et esimest korda elus suutsin teha talle sellise kingituse, mille üle tal ka tegelikult väga hea meel oli!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.