Kuidas lemmikloomasid suvise kuuma eest kaitsta?

Ütlen ausalt, et ma ei ole kunagi varem pidanud ühegi oma lemmiklooma nö jahutamise ja kuuma eest kaitsmise peale mõtlema. Nüüd kassiga Hispaanias elades tuleb mul selle peale suvisel ajal aga praktiliselt igapäevaselt mõelda, sest temperatuur kõigub juba mõnda aega 40 soojakraadi juures.

IMG-0055IMG-0058

Me elame konditsioneerita katusekorteris (õnneks on olemas mitmed ventilaatorid), kuhu paistab päike sisse kogu päeva. Hommikupäike paistab magamistuppa ja elutuppa ning päevane päike kütab kuumaks terrassi ja köögi. Ausalt öeldes on viimasel ajal kodus   ka minul natukene liiga palav olnud ja ma isegi ei taha mõelda, kui palav Virsikul siis veel olla võib.

Virsiku elu talutavamaks muutmiseks olen suve jooksul erinevaid nippe netist otsinud ja otsustasin nad kõik nüüd ühte postitusse kirja panna. Ehk on kellelgi neist veel abi 🙂

  • Loomal peab alati olema võimalus enda jahutamiseks varju minna. Näiteks ei tohiks õuekoera kuudile päike otse peale paista. Ka loomad võivad kuumarabanduse saada.
  • Kui loom jääb terveks päevaks üksi päikesepaistelisse korterisse, siis tuleks kindel olla, et temperatuur vahepeal talumatuks ei muutuks. Mina jätan alati lae ventilaatori tööle.
  • Looma mitmeks tunniks üksi koju jättes tuleb kindel olla, et tal oleks piisavalt vett joomiseks. Ma panen igal õhtul ühe kausi veega sügavkülma ja tõstan selle hommikul Virsiku tavalise jooginõu kõrvale. Nii saab ta jää sulades päeva jooksul külma vett juua.
  • Suure kuumuse korral on oluline ka looma karva niisutamine. Praeguste ilmadega teen ma meie kassi jahutamise eesmärgil keskmiselt kahel korral päeva jooksul kraani all märjaks.
  • Virsiku suur lemmik on ka “jäätise” lakkumine. Selle valmistamiseks panen ma kausi põhja natukene krõbinaid, katan nad veega ja tõstan seejärel sügavkülma tahenema. Järgmisel päeval tõstan selle sööginõu kõrvale.
  • Loomadega tuleks päevasel ajal võimalikult lühidalt väljas jalutamas käia ning vajadusel jalga panna sussikesed, mis käppasid kuuma asfaldi eest kaitseksid.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.