Kuidas endale just see õige auto leida?

Auto ostmine on kodu soetamise järel arvatavasti üks suuremaid kulutusi üldse ja tänapäeva valikut silmas pidades võib see üsna keeruliseks osutuda. Mõnele võib see protsess väga meeldida ja teisele seevastu tohutut peavalu valmistada. Enne endale auto ostmist tegin üpris põhjalikult eeltööd ja otsustasin nüüd enda mõtteid ka teiega jagada. Panin kokku mõned punktid, mida järgides võiks just selle õige auto leidmine natukene lihtsam olla. Minu auto ostmise lugu on kirja pandud siia ja üldiselt auto ostmise protsessi kohta Hispaanias kirjutasin siin.

1.Uus või vana?

Esimese asjana tuleb otsustada, kas on soov osta uus või kasutatud auto. Selle otsuse langetamisel mängib kindlasti olulist rolli ka eelarve. Meeles tasub pidada, et nii uue kui kasutatud auto ostmisel on omad plussid ja miinused. Uue auto ostmisega kaasa tulev tootjapoolne garantii on kindlasti üks plussidest. Samas langeb uue auto hind drastiliselt juba salongist välja sõites ja kasutatud auto amortisatsioon on palju aeglasem.

2.Bensiin, diisel või midagi muud?

Järgmisena tuleks endale jaoks valmis mõelda, mis kütusega uus auto sõitma võiks hakata. Mõned mudelid on saadaval vaid diiselmootoriga, aga enamus autod on siiski saadaval nii diisel- kui bensiinimootoriga. Järjest populaarsemaks muutvad ka hübriid- ja elektriautod.

3.Keretüüp

Autot otsima hakates tuleks enda jaoks ka selgeks mõelda selle suurus ja keretüüp. Kas sa otsid sedaani, mahtuniversaali või maasturit? Pärast sobiva mudeli leidmist tuleks kindlasti üle vaadata ka teiste tootjate sarnased autod. Näiteks kui oled välja valinud BMW 3 seeria auto, siis võiks pilgu peale visata ka sellele otsestele konkurentidele ehk Audi A4 ja Mercedes C-klass või odavamast hinnaklassist Ford Mondeo, Volkswagen Passat ja Škoda Superb. Kui sa just kindlat marki taga ei aja, siis on niimoodi võimalik endale meelepärane auto soodsamalt saada näiteks võimsama mootori ja parema lisavarustusega.

4.Mis on tegelikult vajalik?

Järgmisena tuleks mõelda, milline auto kõige paremini erinevate vajalike igapäevatoimetustega hakkama saab. Väikeste laste korral on heaks valikuks mõni mahtuniversaal, sest sealt on lihtsam nii lapsi kui ka nende turvatoole ja muud vajalikku välja saada. Kindlasti tuleks ka enda hobide peale mõelda. Kas autosse mahuvad suusad, golfi varustus vms? Samuti on väga oluline koostada nimekiri lisadest, mis autol kindlasti olemas peaksid (eelsoojendi, parkimisandurid vms).

5.Ülalpidamiskulud

Väga ahvatlev võib olla üritada osta endale oma võimalusi arvesse võttes kõige kallim auto, aga seejuures ei tohiks ära unustada ka ülalpidamiskulusid. Sinna alla läheb nii võimalik igakuine liisingmakse, umbkaudne kütusekulu, liiklus- ja kaskokindlustus ja üldised hoolduskulud, mis võivad vastavalt margile ja mudelile olla väga erinevas suurusjärgus.

6. Proovisõit

Pärast paari mudeli välja valimist tuleks hakata proovisõite kokku leppima. Autot tuleks võimalusel katsetada erinevatel teedel (sh ka halva teekattega lõikudel). Samuti tuleks linnast välja sõita ja proovida autot nii põhimaanteedel kui käänulistel kruusateedel. Pereautot ostes tuleks veenduda, et kõikidel pereliikmetel oleks autos piisavalt ruumi ja mugav olla.

Loodan, et need punktid aitavad natukene uue auto välja valimisele kaasa. Kas teie ostaksite järgmisena pigem uue või kasutatud auto? Mis lisadeta te oma autot enam ette ei kujutaks?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.