Kui keeruline ühe digiboksi tagastamine olla saab?

Kui me novembri alguses oma uude koju kolisime, siis oli meil otseloomulikult kohe ka internetti vaja. Ilma ju tänapäeval lihtsalt ei saa (ilma naljata). Meie suureks rõõmuks ja üllatuseks saabuski tehnik vajalikku ruuterit paigaldama vaid mõni päev pärast lepingu allkirjastamist (Madridis ootasime väga kaua). Me olime tegelikult kohaliku teenusepakkuja Vodafone kaudu vaid koduse interneti ja ühe telefoninumbri võtnud, aga sellegipoolest oli onul ka digiboks kaasas. Ju nad oli arvanud, et meil on teleka teenus kellegi teise kaudu ja lootsid nüüd meid viimasel minutil ära moosida. Tegelikult ei ole meil aga telekat mitte kunagi olnud ja pole plaanis ka vähemalt lähitulevikus soetada. Püüdsime siis viisakalt digiboksist keelduda, aga see ei tahtnud kohe üldse õnnestuda. Nimelt väitis tehnik, et meie paketiga tuleb pooleks aastaks ka tasuta teleka teenus kaasa ja seega tema peab meile selle digiboksi jätma. Kui me seda aga ei soovi, siis võime juba järgmisel päeval nende kontorisse selle tagasi viia. 😀 Selge, panime siis digiboksi kapi peale ootele ja plaanisime lähiajal tagastada.

Mõned nädalad tagasi kappe koristades sattusin ka seda digiboksi üle pika aja jälle nägema ja tõstsin kohe koridori samal õhtul tagastamiseks. Äkki ununeb see muidu veel paariks kuuks ja ma hakkan seejärel poole aasta täitudes ka niisama kapis seisva digiboksi eest maksma. Eks nad tegelikult seda vast lootsidki. 😀 Kontorisse jõudes oli see otseloomulikult rahvast täis ja seega pidin ma natukene üle 40 minuti oma järge ootama. Lõpuks jutule saades aga selgus, et nii lihtne selle täiesti soovimatu digiboksi tagastamine nüüd ka ei ole. Oh mind naiivset ullikest! Kõigepealt tuleb mul nende peakontorisse helistades digiboksist loobumist põhjendada ning seejärel saaderakse mulle 30 päeva jooksul tagastamist võimaldav kood. Okei… Püüdsin küll kohapealsele klienditeenindajale väga armsalt naeratada, aga kahjuks pidin ikkagi selle sama digiboksiga koju tagasi tulema.

Üleeile sain ma lõpuks sõnumina selle kaua oodatud tagastuskoodi ja eile seadsin sammud jälle Vodafone kontorisse. Seekord hingasin kohale jõudes koheselt kergendatult, sest enne mind oli vaid üks paarike. Valesti tegin, sest lõpuks ootasin ma nende järel poolteist tundi!!!!! Selle aja jooksul plaanisin ma mitmel korral suurest vihast minema minna, aga jäin siiski ootele lootuses, et küll ma NÜÜD kohe-kohe jutule saan. Natukene enne tunni täitumist hakkasin klienditeenindajalt ka väga tüütult aja kohta pärima. Ma olin juba pärast teist korda üsna kindel, et ta varsti plahvatab ja saadab mu minema. 😀 Ma sain ju tegelikult aru küll, et ta teeb lihtsalt oma tööd, aga no see ei ole normaalne, et ma ootan poolteist tundi järjekorras…. See paarike minu ees tahtis mingi teise operaatori juurest lahkuda ja hoopis nende kliendiks hakata ning kogu see asjaajamine võttis lihtsalt naeruväärselt kaua aja. Parim oli muidugi see, kui nad ise läksid Vodafone vastas olevasse putkasse ajaviiteks kohvi jooma. Teenindaja oli nimelt juba väga pikalt telefoni otsas olnud ja nad ei viitsinud ka ise vist enam oodata. 😀 Arvatavasti minu selleks ajaks juba üsna närvilise oleku ja pidevate natukene liiga sügavate väljahigamiste tõttu võttis tädi mu pärast kõne lõpetamist siiski vahele. Pärast seda kulus mul umbes täpselt 2 minutit digiboksist vabanemisele. 😀 Miks ta mind ometigi juba varem vahele ei võtnud? Ma ju ütlesin talle tegelikult juba pooletunnise ootamise järel, et mul on vaja talle vaid digiboks ulatada. Eks ma tegelikult saan aru, et suure tõenäosusega oleksid siis ka kõik teised inimesed tahtnud vahele trügida, aga siiski.

Vodafone kontorist välja kõndides hingasin ma küll kergendatult, aga sellegipoolest hakkas mul järsku sellest vaesest klienditeenindajast kahju. Ma ei kujuta ette, kuidas ta kõigest hoolimata ikkagi nii viisakas ja naerusuine oli. Ma vist läheksin umbes poole päevaga sellisel töökohal hulluks.

Kas Eestis tuleb ka mõnes asutuses nii kaua oma järge oodata? Mul ausõna ei tule ühtegi korda meelde…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.