Korteri/toa leidmine Madridis

Mõtlesin, et kirjutan natukene sellest, kust ja kuidas endale Madridi elama asudes kodu leida. Loomulikult võib kasutada ka kinnisvarafirmasid, aga oma kogemuse pinnalt ma seda varianti ei soovita. Esiteks on üsna keeruline leida maakler, kes räägiks normaalselt inglise keelt. Teiseks väideti meile, et ühe ühe ja sama firma erinevate linnaosade bürood ei tegele teiste piirkondade sama firma pakkumistega ja seega tuleks läbi käia praktiliselt  kõik endale sobivate linnaosade kinnisvarabürood.

Mina soovitan endale sobivad korterid ise internetist välja otsida ning keelt oskamata leida keegi, kes aitaks maakleritega aja kokku leppimiseks helistada. Kuna nõudlus korteritele on üldiselt meeletu (paarkümmend inimest ühele korterile tundus olevat tavaline), siis tuleks kindlasti esimese asjana helistada. E-mail ja whatsapp ei ole kohe kindlasti mitte sama efektiivsed. Ideaalis võiks keeleoskaja kaasas olla ka korteriga tutvumisel, et oleks võimalik omaniku ja maakleriga kohapeal normaalselt suhelda.

Kõike populaarsemad veebilehed korterite leidmiseks on idealista ja fotocasa.  Mõlemal lehel saab valida, kas soovid  korterit osta või rentida ning ära märkida kõik enda jaoks oluline. Näiteks piirkond, hind, suurus, korrus jne. Lisaks tasub silma peal hoida ka erinevatel Facebooki gruppidel. Näiteks on olemas kaks erinevat pisos y habitaciones de alquiler en Madrid gruppi. Kallim, kuid kindlasti kõige kiirem ja mugavam variant endale siin kodu leidmiseks on kasutada veebilehte spotahome. Põhimõtteliselt on tegemist pikaajalise airbnb variandiga. Nendega saab kõik asjad interneti teel korda aetud, korteritest on üldjuhul olemas ka tutvustavad videod.

Hindadest on midagi üsna keeruline kirjutada, sest mõjutegureid on palju. Ütleme nii, et südalinnast  umbes 30-40 minutilise metroosõidu kaugusel on hea õnne korral võimalik leida endale ~550 euro eest kuus 1-2 toaline korter. Mida linnale lähemal, seda kallim. Sama palju maksad rohkem kesklinnas olles toa eest korteris. Meil läks tegelikult üsna hästi ja maksame oma südalinnast 15-minutilise metroosõidu kaugusel oleva korteri eest 695 eurot kuus. Kindlasti tasub vaadata, et kodu oleks metroopeatusele võimalikult lähedal.

spain-1811467_1920.jpg

One Reply to “Korteri/toa leidmine Madridis”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.