Eestist Madridi kolimine ja uue kodu otsimine

Oleme omavahel juba aastasid sellest rääkinud, et ükskord proovime ka meie välismaal elamise ära.  3.detsembril 2017 oleme juba 48 päeva Madriidis ja 34 päeva siinses oma kodus elanud ja päris mõnus on. Mina olen jõudnud ka korra juba Eestis meie kassil  järel käia ja esimene sõber saabub külla vaid 4 päeva pärast.

Mulle tundub, et kolimiseks seda ‘õiget’ aega ei olegi. Varasemalt oleme selle käigu tegemata jätnud koolide lõpetamiste (kuigi hetkel jäi minul magister pooleli), tööellu sisselamiste ja ebapiisavate säästude tõttu. Kui üsna ootamatult tekkis võimalus siia tööle tulla, siis kaua me tegelikult ei mõelnud. Vähem kui kuu ajaga jätmise vanade töökaaslastega hüvasti, kallistasime perekonda ja sõpru ning pakkimised kohvrid.

Suurt ärevust või hirmu siia kolimine meis ei tekitanud. Tegemist on ju ikkagi Euroopaga ja Eesti on vaid 4 lennutunni kaugusel. Algse plaani järgi rentisime nädalaks korteri, et selle ajaga endale kohapeal meelepärane korter välja valida. Tegelikkuses olime lõpuks ka nädalakese hostelis, sest siin on korteri rentimine võrreldav õudusunenäoga.

Kohapeal on nõudlus korteritele tohutu ja seega polnud üldse imelik kui ühte ja sama korterit käis vaatamas paarkümmend inimest. Esmamulje põhjal valis maakler koos omanikuga esimese ringi võitjad, kes pidi edastama enda viimase 3 kuu palgalehed, kehtivad töölepingud ning passi koopiad. Õnnelik võitja valiti paari päeva kuni nädalaga pärast dokumentide esitamist.

Meie jaoks muutis olukora pehmelt öeldes täbaraks see, et praktiliselt mitte keegi ei rääkinud kinnisvarabüroodes inglise keelt. Saime küll väga mitut (vist koguni seitset) korterit vaatamas käia, kuid tohutu keelebarjääri tõttu pole ka ime, et  kahe nädala jooksul meil kodu veel polnud. Olime tegelikult juba lootust kaotamas ja valisime spotahome.com (põhimõtteliselt airbnb pikemaajalise rentimise jaoks) veebilehe kaudu välja ühe päris kalli korteri, kus oleksime peatunud nii kaua kuni endale mõistlikuma hinnaga kodu leiame. Viimases hädas kirjutasin Facebookis Madridis elavate eestlaste gruppi ja leidsin sealt mitu abivalmit kaasmaalast, kes pakkusid enda abi maaklerite ja omanikega suhtlemiseks. Tundub, et eestlased hoiavad tegelikult ikka kokku kui vaja ja niimoodi me vaid kahe korteriga tutvumiseks Maria abi vajasimegi. Teine korter meeldis meile väga ja tundub, et sobisime siis ka maaklerile ja omanikule.

Loomulikult võtab siin kõik kauem aega ja korteriga tutvumise ning lepingu allkirjastamise vahele mahtus samuti pea nädal. Õnneks saime lepingut allkirjastades ikka võtmed ka kohe kätte ja pärast enda asjade koju toomist suundumise Ikeasse. Nimelt on valdav enamus siinsetest üürikorteritest möbleerimata ja seega oli meil vaja kõike eluksvajalikku ja kohe. Pärast mitut tundi Ikeas tuli Maria meile veel järele ka.

Esimese hooga ostsime madratsi, tekid-padjad, voodipesu, sööginõud jne. Pärast seda oleme vaikselt ka muud vajalikud asjad oma väikeste kätega kohale tassinud. Näiteks söögilaua ja toolid vedasime umbes 1.5 kilomeetri kauguselt õhtul käsitsi koju ja diivani saime paarisaja meetri kauguselt jupp-jupi haaval kohale veetud. Hetkel on suur enamus asju olemas ja kodu täitsa kodu nägu. Õnneks pole me päris kõike pidanud uuena ostma. Siin on selline tore app nagu Wallapop ja ühtteist olemegi sealt hea hinnaga saanud.

Lõppkokkuvõttes oleme praegu koduga ja siia tulekuga väga rahul, aga sügavalt ohkama panevaid või pisarateni naerma ajavaid seiku on praktiliselt iga päev. Oleme küll Euroopas ja Eestile nii lähedal, aga tegelikult on paljud asjad siin väga omamoodi. Kõigil on palju aega, 2 päeva võib tähendada praktiliselt 2 nädalat jne. Näiteks ootasime koju internetti sama kaua kui otsisime korterit ennast 🙂

Mina hakkan homsest usinalt keelekursusel käima ja loodan aasta alguses ka töiselt aktiivsem olla.

One Reply to “Eestist Madridi kolimine ja uue kodu otsimine”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.