Keelekoolid

Asi on nüüd nii kaugele jõudnud, et hetkel käin ma kolmes erinevas keelekoolis ja tunnid toimuvad viiel korral nädalas. Kusjuures hetkel ei maksa ma enam ühegi tunni eest.

Detsembri keskel alustasin spaineasylearning keelekoolis 12-tunnise tasulise algkursusega.  Selle lõppedes õnnestus mul alustada tasuta keeleõpinguid kohalikus täiskasvanute koolis (CEPA). Tunnid toimuvad kahel korral nädalas ning õpetaja ja kaaslased on väga toredad. Kõige muu hulgas pakuvad nad ka hispaania keele tunde välismaalastele. Meie seltskond on väga kirju. Näiteks käivad tundides kolm nunna Kamerunist, vanem härra Kreekast, neli naist Hiinast, üks paarike Brasiiliast jne.

Lisaks CEPA tundidele õnnestus mul veebruarist saada ka üks tasuta tund nädalas ASTI (immigrantide toetamise keskuse) kaudu. Minu konkreetse ASTI keskuse keeletunnid on tegelikult mõeldud Vene, Ukraina ja Poola immigrantidele, kuid tänu ühe siinse eestlasest sõbranna abile õnnestus mul koht saada. Esimesel tunnil oli hispaania keele test, mille alusel meid gruppidesse jagati. Inimesi oli väga palju – umbes 100. Ma ei ole kindel kuidas, aga mingi ime läbi sain kõige kõrgemasse gruppi. Praktiliselt kõik peale minu räägivad seal Hispaania keelt juba väga vabalt ja elanud siin mitmeid aastaid. Hiljem selgus, et selles koolis tundide võtmine läheb õppimise alla ja aitab viisa jms paberite korda saamisele kõvasti kaasa.  Pärast esimest tundi kaalusin nõrgemasse gruppi minekut, kuid proovin nüüd lihtsalt rohkem ise kodus vaeva näha, et tunnis ilusti hakkama saada.

Jaanuari keskpaigast alates õnnestus mul tunde võtta veel ühes immigrantidele mõeldud koolis. Pärast liitumist mõistsin, et peamiseks sihtgrupiks on tegelikult minust natukene erinevaid immigrandid. Nimelt olen ma enda grupi ainus heledanahaline inimene ja tundsin end alguses natukene võõrkehana. Õnneks võeti mind kiiresti omaks ning õpetaja on suurepärane. Lisaks keele õppimisele on seal käimine väga maailma avardav kogemus. Meil on inimesi näiteks Senegalist ja Bangladeshist. Huvitav on kuulata nende tavade, kommete ja maailmavaate kohta. 

Kokku õpin erinevates keelekoolides iga nädal 7 ja pool tundi hispaania keelt. Loodetavasti hakkab midagi ikka külge ka ja saan juba varsti vabalt kõigiga suheldud. Tunnen, et olen üsna palju keeleliselt arenenud ning saan lihtsad jutud aetud. Nüüd on vaja lihtsalt kõvasti õpitut praktiseerida ning tasapisi juurde õppida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.