Käsipagasiga reisimise reeglid

Järjest populaarsemaks muutub vaid käsipagasiga reisimine ja seda kindlasti mitmetel erinevatel põhjustel. Peamine põhjus on arvatavasti ikkagi hind. Euroopa siseselt odavlennufirmadega reisides on hind üldjuhul soodne just nimelt vaid käsipagasiga reisides. Tihti küsitakse äraantava pagasi eest niivõrd suurt summat, et kokkuvõttes ei tundugi piletid enam nii soodsad.

luggage-933487_1280

Lisaks on kindlasti olulised tegurid ka mugavus ja kiirus! Kes meist ikka viitsib pärast mitut tundi lennukis passimist veel pagasiga tegeleda. Ei mingit pagasi lindi ääres passimist ja seejärel oma suurte pompsudega vaevalist liiklemist. Väga mõnus on otsejoones lennujaamast välja minna ja oma ööbimiskoha suunas liikuma hakata. Käsipagasiga (eriti kui kasutad seljakotti/väikest matkakotti) reisides on mugav ka ühistransporti kasutada ja seeläbi takso pealt raha kokku hoida.

Käsipagasiga reisides on aga omad reeglid, mille järgimine aitab viperusteta sihtkohta jõuda. Selleks, et reis stressivabalt algaks ja lõppeks otsustasin olulisemad reeglid kokku korjata ja ühte postitusse koguda. Loodetavasti on sellest abi.

Esimese asjana tuleks lennufirma kodulehelt välja otsida nende käsipagasiga reisimise tingimused ja need endale selgeks teha. Lennufirmadel on erinevad reeglid pagasi raskuse, mõõtude ja hulga kohta. Näiteks lubavad osad lennufirmad lisaks käsipagasi kohvrile kaasa võtta ka käekoti või seljakoti ja teised mitte. Pärast pagasi tingimustega tutvumist tuleb endale sobiv kohver või kott välja valida ja pakkima hakata!

organized-travel-2849856_1280

Pakkides tuleb aga samuti omi reegleid silmas pidada. Näiteks tuleb arvestada, et käsipagasiga tohib vedelikke kaasa võtta ainult ühes üheliitrises läbipaistvas plastkotis ja ükski potsik ei tohi olla üle 100 milliliitri. Selle vastu eksides on võimalik keelatud esemed (nt 150ml lõhnaõli) jätta kas lennujaama töötajale, kes viib selle hävitamisele või hoiukappi, kust on need võimalik reisilt naastes taas kätte saada. Tallinna lennujaamas asuvad hoiukardid infopunktis.

Vedelike alla liigitatakse lennunduses nii erinevad täiesti vedelad tooted (nt lõhnaõli) kui ka erinevad pastad (hambapasta), kreemid. Lisaks liigitatakse vedelike alla ka kõik toiduained, mis ei ole täiesti tahked.

Paljud inimesed arvavad ekslikult, et käsipagasiga reisides ei tohi isegi küünekääre kaasa võtta, aga tegelikult see nii ei ole. Küll aga tasub kindlasti ettevaatlik olla erinevate teravamate asjade pakkimisel ja end reeglitega kurssi viia. Üldjuhul loomulikult soovitatakse kõik teravad esemed äraantavasse pagasisse pakkida, aga kui kääride või noa (nt taskunoa) tera pikkus on alla 6cm, siis tohib need kenasti ka käsipagasiga kaasa võtta

Tallinna Lennujaama kodulehel on välja toodud ka enimlevinud reisijate käsipagasist leitud esemed, mis on käsipagasis keelatud:

 • metallist heegelnõelad, kudumisvardad ja küüneviilid
 • žiletiterad
 • metallist pika terava otsaga kamm
 • tulemasin (kui reisijal on neid käsipagasis rohkem kui üks)
 • käärid, mis mõõdetuna ühenduspunktist on pikemad kui 6 cm
 • noad, mille tera on pikem kui 6 cm
 • tööriistad (näiteks erinevad multitööriist)
 • ilutulestik, säraküünlad
 • matkagaas, pipragaas
 • aku, mille maht on üle 160 Wh
 • laskemoon (näiteks padrunid)
 • mängupüstol
 • korgitser

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.