Kaheksa taskukohast kingiideed reisisellist sõbrale

Tundub, et praegu on väga populaarne erinevate kingiideede nimekirjade koostamine ja seega otsustasin ka ise ühe kokku panna. Sekspesu ja kaisukarude kohta siit midagi kahjuks või õnneks ei leia, proovin ikka oma liistude juurde jääda ning aitan hoopis reisisellidest sõpradele kingituste valimisega abiks olla. Nimekirja koostades lähtusin peamiselt ikka enda kauaaegsetest lemmikutest, aga püüdsin lisada ka asju, mida mina ilmtingimata ei kasuta, aga sõbrad soovitavad. Minu arust on kõik asjad unisex ja seega peaks leiduma ideid nii naistele kui ka meestele. Ma ei tea kuidas teiega lood on, aga mina ei ole just kõige kallimate kingituste tegija ja seetõttu otsustasin, et ükski nimekirjas olev ese ei maksa üle 30 euro.  Kui kõik mu sõbrad saaksid paarisaja eurosed kingitused, siis oleksin ma iga aasta lõpuks vist pankrotis 😀 Suurema eelarve korral saab ju sõbrale siit ka mitu asja korraga kinkida. 

1.Kvaliteetne kaelapadi

Minu isiklikud lemmikud on memory foam sisuga kaelapadjad, millel on olemas ka trukkvõi mõni muu julla kinnitamiseks (näiteks see või see).  Sellise kaelapadjaga saab rahulikult magada ja ei ole vaja iga kümne minuti tagant seda uuesti paika sättida. Teine variant on valida selline kaelapadi, mida saab ka tavalise padjana kasutada. Mõtlen midagi taolist. Selliste sisuks on küll tavaliselt polüstüreenist pallikesed ja seetõttu mina seda varianti ei kasuta. Minu arust on memory foam lihtsalt palju mugavam. Igasugustest täispuhutavatest kaelapatjadest soovitaksin ma pigem eemale hoida, siiani ei ole ma veel ühegi normaalsega kokku puutunud.

2. Pagasikaal

Tavalised kaalud on vist peaaegu kõigil kodus olemas (mul enda kusjuures pole :D) ja seetõttu saab enne reisile minekut ka seda kasutades oma kohvrid ja kotid kaalutud. Reisilt tagasi tulles on olukord tihti aga kordades nukram, sest kaalu pole kuskilt võtta ja nii tuleb vaid pöidlaid pihus hoida, et lisaks kõikidele uutele vidinatele kulutatud rahale ei tuleks ka lennujaamas ülekaalus pagasi tõttu kukrut kergendada. Selliste olukordade ära hoidmiseks on pagasikaal väga mugav lahendus. Mina ise kasutan seda.

3. Mikrofiibrist saunalina

Ma saan aru küll, et ainult hotellides ööbides ja basseini ääres peesitades saavad kõik väga hästi ka ilma igasuguste mikrofiibrist saunalinadeta hakkama, aga omal käel ringi seigeldes on need täiesti asendamatud. Ma ei reisi ilma nendeta enam mitte kuskile, sest niiskete froteerätikutega pole üldse mõnus ringi seigelda. Need võtavad palju ruumi, muutuvad niiskena väga raskeks ning kuivavad terve igaviku. Seevastu mikrofiibrist saunalinad ei võta praktiliselt üldse ruumi, kuivavad imekiiresti ja imavad hästi vett. Mida sa veel ühest saunalinast tahta oskad? Julgen soovitada selliseid Matkaspordist. 

4. Pakkimiskotid

Vahet ei ole, kas reisida kohvri või matkakotiga, sellised pakkimise kotikesed aitavad mõlemal juhul oma asju organiseeritumalt pakkida ja hiljem ilma vaevata üles leida. Ütlen ausalt, et mul ei ole õrna aimugi, kust neid Eestis leida võiks. Äkki matkaspordist? Mina tellisin enda praegused Aliexpressist ja olen väga rahul. Soovi korral saab neid tellida siit.

5. Dokumentide hoidja

Tihti kaasneb reisimisega ka hunnik erinevaid pabereid ja parim viis nende ühes kohas hoiustamiseks on kasutada dokumentide hoidjat. Eriti sobilik oleks see mõnele sellisele sõbrale, kellel on kalduvus alati kõik asjad ära kaotada. Tõsi, tänapäeval ei ole väga tihti vaja enda pileteid, broneeringuid ja kindlustusi välja printida, aga sellegipoolest on väga mugav kõik olulised asjad kokku korjata ja ühte kindlasse kohta panna.  Mina kasutan seda, aga sarnane on müügil näiteks ka Matkaspordis (soovi korral saad selle isegi uhkelt kaela riputada). 😀 

6. Reisiadapter

Vahel võib juhtuda, et endalegi üllatuseks ei mahu ka parima tahtmise juures telefoni laadija sihtkoha pistikupesadesse. Suru kuidas tahad, aga ikka ei mahu. 😀  Õige reisisell teeb selliste olukordade ära hoidmiseks loomulikult eeltööd ja võtab sõbralt kingituseks saadud universaalse adapteri endaga alati kaasa. Minu lemmiku leiab siit. Bauhofi valikuga saav tutvuda siin.

7. Korralik akupank

Ma julgen arvata, et akupangast lugu pidamiseks ei pea isegi mitte suur reisisell olema. Kellele meist ikka tühjad akud meeldivad ning seda eriti veel reisil olles. Akupanka valides tuleks kindlasti ka selle mahule tähelepanu pöörata. Minu telefoni aku maht on näiteks 1715 mAh ja ideaalis võiksin ma juba ikka rohkem kui ühel korral seda täis laadida saada. Uudistasin just natukene Telia e-poes ringi ning 29€ eest on saadaval 10000 mAh akupank.

8. Inspireeriv raamat

Raamatupoed on täis erinevaid imelisi teoseid, mis annavad rohkelt ideid ja sunnivad vägisi uute lennukipiletite ostmiseks raha kõrvale panema. Tihti on sellised raamatud ka väga informeerivad ning suureks abimeheks uue reisiplaani koostamiseks. Lisaks raamatutele ,,Maailmaimed” ja ,,Suured reisid” on minu lemmikuteks alati ka kirjastuse Petrone Print Minu sarja raamatud. Hea valiku eestikeelsetest reisiraamatutest leiad siit.

2 Replies to “Kaheksa taskukohast kingiideed reisisellist sõbrale”

  1. Reisifännist sõbrale võib ju reisi ka panustada =D Mu parim sõber käib nt ainult ja alati paketikatel, ütleb et sellest talle piisab. Ja talle kingin siis Novatoursi kinkekaardi, et saab osaliselt oma järgmist reisi rahastada ja juurde lisan ka lingi https://www.novatours.ee/viimased-kohad et valigu juba sihtpunkt välja.

    1. Väga hea mõte! Ma ise ei käi kunagi paketireisidel ja seega ei tulnud isegi selle peale 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.